banner28

Kaymakam Eşittir Devlet

Şehit Derik Kaymakamının eşi Ayşegül Safitürk ve oğlu Asım Eren, Ankara'da iki bakana misafir oldu.

Kaymakam Eşittir Devlet
banner3

10 Ocak İdareciler Günü Kutlama Programının onur konuğu olarak Ankara'ya giden Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün eşi Ayşegül ve oğlu Asım Eren, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya geldi.

Kaymakam eşittir Devlet!

Programda bir konuşma yapan Bakan Soylu, "Sizlerin vatandaşın zihnindeki tanımı nettir: Kaymakam eşittir Devlet, Vali eşittir Devlet. Eğer sizin yüzünüz asıksa Devletin yüzü asık, siz güçlüyseniz Devlet güçlü, siz adilseniz Devlet adil, siz merhametliyseniz Devlet merhametli." dedi.

Tez Oğlum!

Daha sonra Minik Asım ile fotoğraflarını resmi twitter hesabından paylaşan Süleyman Soylu, "Çabuk büyü, çabuk yetiş tez oğlum... Şehit Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk'ü rahmetle anıyoruz." ifadelerini kullandı.

Hayat Hikayesi ile Hepimize Yol Gösterdi

Asım Eren ve Ayşegül Safitürk 10 Ocak İdareciler Günü Kutlama Programı sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Betül Sayan Kaya'nın konuğu oldular. Minik Asım ile yakından ilgilenen Kaya, kendisine oyuncak arabalar hediye etti. Asım'ın mutlu görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Betül Sayan Kaya, Safitürk ailesinin ziyaretiyle ilgili şu sözleri söyledi; Şehit Derik Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk'ün eşi Ayşegül hanım ve sevgili oğlu Asım Eren'i Bakanlığımızda misafir ettik. Şehadetiyle bizi hüzne boğan, hayat hikayesiyle hepimize yol gösteren Kaymakamımızı rahmetle anıyorum. Rabbim mekanını cennet eylesin.

Eşinin Baba Ocağında Kalıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Betül Sayan Kaya'nın onur konuğu olarak Ankara'ya giden Safitürk ailesi programların ardından Sakarya'ya döndü. Öte yandan Ayşegül Safitürk'ün minik oğlu Asım Eren ile birlikte Şehit Kaymakamın Arifiye'de ki baba ocağında ikamet ettiği bilgisine ulaşıldı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2017, 01:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER