Kart Kopyalayarak ATM'yi Soydular

Hacıoğlu Mahallesinde bulunan ATM cihazından kart kopyalanarak 30.200 TL çalındı.

Kart Kopyalayarak ATM'yi Soydular
banner3

İlimizin Hacıoğlu Mahallesinde bulunan ATM cihazına şüpheli şahıs ya da şahıslar tarafından kart kopyalama aparatı yerleştirildiği tespit edildi. ATM cihazından işlem yapılan ve bu durumdan muzdarip olan kişilerin toplamda 30.200 TL parası hesaplarından bilgileri ve rızaları dışında çekildi.

Hacıoğlu Mahallesinde bulunan ATM’de şüpheli iki kişinin, cihazla uğraştıklarını gören yetkililer duruma müdahalede bulundu. Müdahale esnasında kart kopyalama aparatı tespit edildi. Bu esnada kaçan B.E. isimli şahısın peşine düşen yetkililer kovalama sonucunda şüpheliyi suçüstü yakaladı.

Yapılan incelemeler ve elde edilen deliller sonucunda şüphelinin meydana gelen olayın şuçlusu olduğu ortaya çıktı. Ayrıca ATM cihazlarında kart kopyalama aparatı takılması, olaylarının  önlenmesi ve şüpheli şahıs ya da şahısların yakalanması için ATM cihazlarının bulunduğu bölgelerde devriye görevlileri bulunmaktadır.

Gözaltına alınan Şüpheli B.E. isimli şahıs Adli Mercilere sevk edilip ve tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edildi.

Haber Editörü: Fatma Duru, Hilalnur Kacar, Burcu Hayta

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER