Kargenç Projeleriyle Emin Adımlarıyla Yürüyor

Karasu ilçesi gençlerini, sporsal aktiviteye yönlendiren ve bu konuda başarı üzerine başarı koyan KARGENÇ derneği yeni döneminde; Tiyatro, Müzik, Resim gibi birçok sanatsal faaliyetlerle sosyal sorumluluk alanını genişletme düşüncesinde.

Kargenç Projeleriyle Emin Adımlarıyla Yürüyor
banner3

2010 yılında kurulan ve Karasuda çok sayıda sporsal faaliyete imza atarak ilçemiz gençlerini kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amaçlı kurulan KARGENÇ hazırladığı projeleri Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’ na sundular. Projelerle yakından ilgilenen İspiroğlu; ‘’KARGENÇ’ in çalışmalarını yakından takip ediyorum, çok başarılı bir dernek, disiplinli ve koordineli çalışmaları bu başarılarını üstün kılıyor’’ dedi. Hazırlanan son 5 projeyi de inceleme fırsatı bulan İspiroğlu; ‘’Görüyorum ki dernek kabuğunu kırarak faaliyet merkezini genişletmiş. Tiyatro, Müzik, Resim gibi birçok sanatsal faaliyetleri de yapma aşamasına gelmiş. Sonuna kadar bu derneğin yanında olmaya çalışacağım ve elimden gelen tüm yardımı öğretmen arkadaşlarımıza sunacağım’’ dedi.


Konuyla ilgili açıklama yapan KARGENÇ Derneği Sorumluları Murat Yardım ve  Ersel Aydın; ‘’Hazırladığımız projeleri Başkanımız Mehmet İspiroğluna sunduk. Projeleri beğenmesi ve titizlikle üzerinde durması bizi daha cesaretlendirdi’’ dediler. Daha aktif, daha sorumlu ve sosyal, bilinçli, farkına varan bir gençlik adına gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için harekete geçtiklerine değinen öğretmenlerimiz; ‘’Karasu Belediyesi ile derneğimiz işbirliği yaparak " Gençlik ve Spor Bakanligina" gençlere ve çocuklara yönelik kültür, sanat ve spor projesi başvurusu yaptık, Nisan ayında olumlu sonuçlanmasını düşündüğümüz projelerimizi yaz sezonunda gerçekleştirmeyi hadefliyoruz’’ dediler. 
Karasu Belediyesi Basın Servisi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2015, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER