banner28

Kardeşlikle Güçlenen Şehir Sakarya

54 ülkeden 400’ü aşkın öğrenci Kent Meydanı’nda Sakaryalılarla bir araya geldi.

Kardeşlikle Güçlenen Şehir Sakarya
banner3

 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın açılışında konuşan Başkan Toçoğlu, “Ülkemizdeki kültürlerin harman olduğu, bu birliktelikle daha da güçlenen bir şehirdir Sakarya. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi arttıracak bu faaliyetlerin her zaman destekçisi olduk, inşallah desteğimiz artarak devam edecek” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,  Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması’na katıldı. Filistin, Suriye, Mısır, Irak, Kırım ve Bosna Hersek gibi 54 ülkeden 400’ü aşkın öğrenciyi buluşturan ve 20 ilde düzenlenen programın Sakarya ayağının açılışına katılan Başkan Toçoğlu; öğrenci stantlarını tek tek dolaştı, kültür elçilerinden bilgiler aldı.

 

Sakarya’ya hoş geldiniz

Kent Meydanı’nda düzenlenen programın açılışını yapan Başkan Toçoğlu, “Her zaman ifade ediyoruz, Sakarya’mız kardeşlik coğrafyasıdır. Ülkemizdeki kültürlerin harman olduğu, bu birliktelikle daha da güçlenen bir şehirdir Sakarya. Son yıllarda ülkemizdeki yabancı öğrenci sayısı önemli bir artış göstermiştir. Sakarya’da da bin 700 yabancı öğrencimizi misafir ediyoruz. Bu etkinlikle yabancı öğrencilerimizin kültürleri ile tanışma fırsatı bulduk. Tüm öğrencilerimize Sakarya’ya hoş geldiniz diyorum. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi arttıracak bu faaliyetlerin her zaman destekçisi olduk, inşallah desteğimiz artarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER