Kardeş Topraklar İçin Birlikte Çalışacağız

Gökoğuz Özerk Bölgesi belediye başkanları il bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Ülkenizde yakın ilişki içerisinde bulunduğumuz yetkililer ile kardeş belediyelerimiz arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımını daha fazla arttırmayı hedefliyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde kardeş toprakların gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz” dedi

Kardeş Topraklar İçin Birlikte Çalışacağız
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Türkiye Belediyeler Birliği ve Hendek Belediyesi’nin misafiri olarak Türkiye’de bulunan Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Özerk Bölgesi belediye başkanlarını makamında ağırladı. Moldova Gagauz Türkleri ile karşılıklı tecrübe paylaşımında bulunduklarını belirten Hendek Belediyesi Başkanı Ali İnci, “Moldovalı misafirlerimiz ile Ankara’da çeşitli temaslarda bulunduk. Siyasiler ve bürokratlarımız ile bir araya geldik. Yerel yönetim çalışmaları kapsamında da Sakarya Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz ile ilgili bilgiler verdik, tecrübelerimizi paylaştık” diye konuştu.

 

Destek Sunmaya Hazırız

Belediye başkanlarını ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Toçoğlu, “Türkiye’de yapmış olduğunuz temasların verimli geçmiş olduğunu umuyorum. Ülkenizde yakın ilişki içerisinde bulunduğumuz yetkililer ile kardeş belediyelerimiz arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımını daha fazla arttırmayı hedefliyoruz. Gagauzya bölgesindeki dost ve kardeşlerimize selamlarımızı iletmenizi istiyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde kardeş toprakların gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz. Elimizden gelen desteği sunmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

 
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2015, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER