Karasu'dan Örnek Proje

Karasu Belediyesi tarafından başlatılan Okumadığınız Kitaplar Kumbaraya Kampanyası’nda, Karasu’lular, kitap kumbaralarına okumadıkları kitapları atarak sosyal sorumluluk projesine destek veriyorlar.

Karasu'dan Örnek Proje
banner3

Karasu Belediyesi. İhtiyaç fazlası kitap ve oyuncakları ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılması amacıyla seyyar ‘Kitap ve Oyuncak Evi’ yaptırdı. Seyyar olarak yapılan “Kitap ve Oyuncak Evi” belediye ekipleri tarafından Belediye girişi ve Kent parka konumlandırıldı.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Proje sayesinde Karasu halkının ev ve iş yerlerinde bulunan ihtiyaç fazlası kitap ve oyuncaklarıı, yaptırılan “Kitap ve Oyuncak Evi’nde toplanacağını belirtti. Toplanan kitap ve oyuncaklar ihtiyaç sahibi kurum ve kuruluşlara ya da kişilere belge karşılığında verileceğini ifade eden İspiroğlu,”Projemiz her türlü eğitim kitabı, broşür, dergi ile roman, hikâye, şiir, edebiyat eserleri ile eğitim ve öğretim amaçlı tüm oyuncakları kapsıyor” dedi. 

Karasu’da çocuklara kitabı sevdirmek ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak adına böyle bir proje geliştirdiklerini ifade eden İspiroğlu,”Karasu halkından, ekonomik nedenlerden dolayı oyuncak ve kitap ihtiyacını gideremeyen çocuklarımızın bu ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile evlerinde kullanılmayan çocuk oyuncağı ve kitapları,”Kitap ve Oyuncak Evi’ne getirmelerini bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER