banner28

Karapürçek'e Dev Yatırım

Karapürçek Belediyesi, Teketaban Mahallesinde aşırı yağışlarda yaşanan atık su sorununu çözmek için başlattığı alt yapı çalışmasını tamamlıyor.

Karapürçek'e Dev Yatırım
banner3

Karapürçek  İlçesine bağlı Teketaban ve Yüksel  Mahallelerinin bir bölümünde, aşırı yağışlarda yaşanan atık su sorununa son vermek için başlatılan çalışma tamamlanıyor. Söz konusu iki mahallede, aşırı yağışlarda yaşanan atık su taşkınlarına son vermek için başlatılan çalışma kapsamında, bölgeye 4 bin 300 metre 3.00’lük  boru döşendiği kaydedildi. Çalışmanın tamamlanmasının ardından, Teketaban ve  Yüksel Mahallelerinde aşırı yağışlarda meydana gelen atık su taşkınlarının son bulduğu belirtildi.

 

Hizmetler Devam Edecek

 

Karapürçek  Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ilçe  genelinde başlattığı dev alt yapı yatırımlarının, önümüzdeki Ekim-Kasım aylarında ilçe merkezinde başlayacağını ve mahalleler ile devam edeceğini belirterek, Karapürçekli’nin sağlıklı, rahat, mutlu ve huzurlu bir hayat yaşaması için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

 

“Biz verdiği sözleri unutanlardan değiliz” diyen Başkan Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Söz verdiğimiz gibi 14 mahallemizde daha alt yapı inşaatımıza başlayacağız. Kanalizasyon sistemimizi değiştireceğiz. Bölgede yağmur suyu hatlarımızı da inşa edeceğiz. Daha sonra yapılacak üst yapı ile baştan aşağı kaldırımlar, sokaklar, caddeler yenilenecek. Merkez ilçede ne varsa aynısı burada da olacak. Karapürçek daha güzele gidecek.”

 

Karapürçek’in her noktasında hizmetlerine devam ettiklerini anlatan Başkan Yıldırım, “Biz hiçbir zaman gündelik iş yapmadık, hiçbir zaman göz boyamadık. Kalıcı işlerle, köklü işlerle uğraşarak vatandaşımızın talebini karşılamak için gece gündüz çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Yeter ki birlikteliğimiz olsun, istikrarımız sürsün, yeter ki kol kola girip işbirliği yapalım” diye konuştu.

 

Başkandan Memnunlar 

 

Tekataban mahalle sakinlerinden İsmail Dağdeviren ie konuyla ilgili, “Karapürçek Belediye Başkanı Sayın Orhan Yıldırım’a, SASKİ Akyazı Şube Müdürü Mustafa Aksakal’a mahallemizde ki çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 08:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER