Karaaptiler Mahallesi Bir İstedi, Başkan Üç Verdi…

Arifiye Karaaptiler Mahallesi Güzelleştirme Koruma ve Dayanışma Derneği Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu'yu makamında ziyaret etti.

Karaaptiler Mahallesi Bir İstedi, Başkan Üç Verdi…
banner3

Arifiye Karaaptiler Mahallesi Güzelleştirme Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Savaş, Başkan Yardımcısı Adem Göz, Sayman Turgut Yılmaz ve Üyeler Murat Özkaya, Eşref Adak ve Oğuz Matur'dan oluşan heyet,  Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu'yu makamında ziyaret etti.

            Ziyarette, yeni kurulan dernek yönetiminin Başkan İsmail Karakullukçu ile tanışmasını amaçladıklarını belirten Dernek Başkanı Ahmet Savaş yaptığı açıklamada;"Eskiden Nehirkent Belediyesi olan Beldemiz, Arifiye İlçe Belediyesine bağlanmıştır. Mahalle olarak aldığımız hizmetlerin devamını sağlamak, Karaaptiler Mahallesinin gelişmesi ve güzelleşmesi adına üzerimize düşen ne varsa yapmak amacıyla kurduğumuz dernek yönetimimizle, Belediye Başkanımız Sayın İsmail Karakullukçu'yu  tanıştırmak amacıyla bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. İlk olarak ta, Mahalle merkezimize bir sentetik futbol sahası talep ediyoruz." dedi.

            Başkan İsmail Karakullukçu derneğin Karaaptiler Mahallesine hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek, "Biz Arifiye belediyesi olarak aldığınız Belediyecilik hizmetlerinin aksatılmadan yürütüleceği konusunda sizi temin ediyoruz. Geçtiğimiz beş yıllık süreç de yaptığımız hizmetler de bunun bir göstergesi. Siz, mahalle olarak Organize sanayi bölgesi ile Sakarya Nehri arasına sıkışıp kaldınız. Nehirland Sosyal tesislerinin hemen yanına yapılacak köprü ile sizi, Sakarya Nehri'nin diğer yakasındaki mahallelere bağlamayı düşünüyoruz. Spor ve sosyal tesislerin yapımı konusunda zaten bir sıkıntı yok. Yine, Hasan Pehlivan Sosyal Tesislerinin olduğu bölgeye en az dört derslikli bir ilk okul yapımı konusunda da girişimlerimiz olacak. Bunu eğer Milli Eğitime yaptıramazsak, Belediyemiz olanakları ile yapmanın yollarını arayacağız. Mahallelerimizin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve yatırımların planlanması noktasında siz değerli Sivil Toplum Kuruluşlarının görüş ve istekleri bizler için çok önemli. Siz değerli dernek üyelerine ziyaretiniz nedeniyle teşekkür ediyor, görevinizde başarılar diliyorum. Sadece bu tür talepler değil, mahallenizde bulunan gençlerimizde bizlere yönlendirin. Özel Kalemimiz aynı zamanda İş Kur'un Arifiye müracaat noktası. Sanayi, Belediye, STK'lar hep birlikte iş birliği içerisinde ilçemizde işsizliğin önüne geçip, yakaladığımız sosyal ve ekonomik kalkınma hamlesini sürdürelim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER