Kapımız Esnafa Açık

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Şekerbank ile “Kapımız Esnafa Açık” protokolünü yeniledi…

Kapımız Esnafa Açık
banner3

Esnafın mahalle kültürü ve toplumsal değerlerin devamlılığındaki rolüne vurgu yapan Şekerbank Marmara Bölge Müdürü Namık Kemal Ergenoğlu, 450 bine yakın esnafı kucaklayan bir banka olarak Şekerbank’ın 2013 yılında başlattığı “Kapımız Esnafa Açık” platformu kapsamında her ayın 15’ini ‘Esnaf Günü’ ilan ettiklerini belirterek, “Esnafımızın kapısı hep açık kalsın diye tüm kamuoyuna bir çağrıda bulunuyoruz; her Şekerbank, düzenlenen bir törenle Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile geçtiğimiz yıl imzalamış olduğu “Kapımız Esnafa Açık” protokolünü yeniledi.

Adapazarı Şubesi’ni kapsayacak protokol, Şekerbank Marmara Bölge Müdürü Namık Kemal Ergenoğlu ve Şekerbank Adapazarı Şube Müdürü Süleyman Sırrı Kaya ile Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Hasan Alişan arasında imzalandı. ‘Kapımız Esnafa Açık’ platformu ile tüketiciler her ayın 15’inde esnaftan alışveriş yapmaya yönlendirilerek esnafın iş hacminin artması ve böylece kapılarının hep ‘açık’ kalması, üretimin ve beraberinde ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

‘Anadolu Bankacılığı’nı misyon edinmiş, esnaf ve küçük işletmelere özel tabana yaygın bankacılıkta köklü bilgi birikimine sahip Şekerbank’ın, ülkemiz için ilk ve tek olan, esnafa özel “Kapımız Esnafa Açık” platformu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayesinde ve destekleriyle gerçekleştiriliyor.Şekerbank, Kapımız Esnafa Açık - Her ayın 15’i ‘Esnaf Günü’ platformunda dev markaları da bir araya getiriyor.

Özel sektör, kamu, sivil toplum kuruluşları ve tüketicileri esnafla buluşturan ve esnafa fayda sağlayacak birçok proje ve işbirliği içeren ‘Açık’ platformu kapsamında, önemli markalar her ayın 15’i ‘Esnaf Günü’ne özel hem esnafa hem de tüketiciye özel kampanyalar düzenliyorlar.“Kapımız Esnafa Açık” protokolünün imza töreninde bir konuşma Şekerbank Marmara Bölge Müdürü Namık Kemal Ergenoğlu, “Kapımız Esnafa Açık” projesinin “Mahallemizi mahalle yapan esnafımız için el ele verelim, siz de yarın mahalle esnafınızdan alışveriş yapın, kapıları hep açık kalsın” mesajı ile başladığını belirtti.

 

Kampanyaları kapsamında tüketicileri mahalle esnafından alışveriş yapmaya yönlendirdiklerini ve bu alandaki çalışmalarının devam ettiğini belirten Namık Kemal Ergenoğlu, ‘Açık’ platformu ile esnafın işlerini kolaylaştıracak, onların rekabetsel avantajlarını artıracak ve onları teknolojiye, değişime açacak yeni ürünler sunduklarını kaydetti. ayın 15’inde mahallenizin esnafından alışveriş yapın, diyoruz”dedi.Hasan Alişan: “Kapımız Esnafa Açık’ projesini tüm üyelerimizle birlikte destekliyoruz."Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Hasan Alişan da protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, esnaf kesimini ekonominin can damarı olarak nitelendirdi.

 

 Hasan Alişan, esnafın gerçekleştirdiği üretimle de ekonomik büyümeye, sosyal hayata ve istihdama önemli bir katkı sağlayarak ekonomide istikrarın sürdürülmesindeki önemli rolünü vurguladı. Alişan, konuşmasını şöyle tamamladı: “Esnaf ve sanatkârlarımızın finansal ihtiyaçlarını karşılayarak, dükkânlarının kapısının açık kalmasını hedefleyen “Kapımız Esnafa Açık” projesini, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği olarak destekliyor ve ekonominin üreten bu büyük kesimini kucaklayarak Türkiye genelinde hayata geçiren Şekerbank’ı kutluyorum.

 

Odamızın tüm üyeleri ile birlikte bu değerli projeyi bölgemizde en iyi şekilde uygulamaya hazırız.”Namık Kemal Ergenoğlu, “Her ayın 15’ini Türkiye çapında ‘Esnaf Günü’ ilan ediyoruz.” Esnafın, mahalle kültürü ve toplumsal değerlerin devamlılığındaki önemli rolüne işaret eden Namık Kemal Ergenoğlu, “450 bine yakın esnafı kucaklayan bir banka olarak, esnafımızın kapısı hep açık kalsın diye tüm kamuoyuna bir çağrıda bulunuyoruz; her ayın 15’inde mahallenizin esnafından alışveriş yapın diyoruz.

 

Her ayın 15’inde bu çağrımızı yineliyoruz. Her ayın 15’ini ‘Esnaf Günü’ ilan ediyoruz. Bütün enerjimizle, saha ekiplerimizle bu misyonu yerine getirerek, esnafımızı ve ülkemiz ekonomisini destekleyeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER