banner28

Kanserli çocukların oyuncaklarını çaldılar

Genel merkezi Sakarya olan KANSERDER’e giren kişi ya da kişilerin kanser hastası çocuklara ait oyuncakları çaldığı bildirildi. Olay polise intikal ederken, soruşturmanın sürdürüldüğü kaydedildi.

Kanserli çocukların oyuncaklarını çaldılar
banner3

UYUŞTURUCU KULLANAN  GENÇLERDEN ŞÜPHELENİLİYOR

KANSERDER Sakarya Şube Başkanı Nihal Akar, derneğe hırsızlık amacıyla girenlerin büyük ihtimalle balici, uyuşturucu bağımlısı gençler olduğunu söyledi. Akar şöyle konuştu:

“AKIL SAĞLIKLARI YERİNDE DEĞİL”

 “KANSERDER, kanser hastalarına yardım amacıyla kurulmuş bir dernektir. Bu derneğe hırsızlık amacıyla girenlerin akıl sağlığı normal olamaz. Bunu yapmış olanların psikolojik tedavi görmeleri gerekir.

“ALLAH İSLAH ETSİN”

Derneğimiz zorluklarla kurulmuş, tamamen gönüllü kişilerin destekleriyle ayakta durmaya çalışan bir dernektir. Çocuklarını hastanelere götürmek ve onların tedavisini gerçekleştirmek için büyük mücadeleler veren babaların, annelerin üyesi olduğu bir sivil toplum kuruluşudur. Derneğimize giren ve altüst eden kişi ya da kişileri Allah islah etsin”.

ÖZELLİKLE PAHALI OYUNCAKLAR ÇALINMIŞ

KANSERDER Başkanı Akar, dernekten özellikle pahalı oyuncakların çalınmasının dikkat çekici olduğunu ifade ederek, “Ucuz oyuncaklara dokunulmamış. Pahalı oyuncakları alıp kaçmışlar. Oyuncakların çalınmış olması, bu işi uyuşturucu bağımlısı, balici gençlerin yapmış olabileceği ihtimalini aklımıza getiriyor. Derneğe girenler sadece oyuncakları almakla kalmamış, aynı zamanda ne varsa yerle bir etmiş. Görüntü içler acısı” dedi.

POLİSE TEŞEKKÜR

Yaşanan hırsızlık olayını polise bildirdiklerini ifade eden Nihal Akar, Cumhuriyet Karakolu güvenlik güçlerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti. Akar sosyal medyada olayı paylaşırken, şunları yazdı:

“Derneğimiz KANSERDER’in yaşadığı üzücü hırsızlık olayı nedeni ile bizleri arayıp geçmiş olsun diyen dostlarımıza, titiz ve duyarlı çalışma yapan Adapazarı cumhuriyet polis merkezi amirine ve tüm ekibine şahsım, yönetim kurulum ve tüm kanser hastaları üyelerimiz adına sonsuz teşekkür ederim . Duyarlılık gösterenlerden Allah razı olsun. (Gerçek ve samimi insanlar sıkıntılı günlerde belli olurmuş)”

GÖNÜLLÜLER EL ELE VERİP TEMİZLEYECEK

Nihal Akar, Pazartesi günü kanser hastaları yakınlarının gönüllü olarak derneği temizleyip toparlayacağını ve el ele verip derneği eski haline getirmeye çalışacaklarını söyledi.

3 VEYA 4NCÜ HIRSIZLIK

KANSERDER’in kurulduğu günden bu yana 3 veya 4 kez hırsızlık olayına maruz kaldığını hatırlatan Nihal Akar, “Bu durum Sakarya adına çok üzücü bir durumdur” dedi. Akar, “Rabbim bir daha yaşatmasın” temennisinde de bulundu.

Öte yandan güvenlik güçlerinin olayla ilgili soruşturmayı sürdürdüğü öğrenildi.

(Haber Hülya Sürücü)

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2015, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER