Kamu Zararı Vardır Demek Siyasi Nezaketsizliktir!

MHP’nin gündemde tutmaya devam ettiği ve bugün İl Başkanı Ahmet Ziya Akar’ın bir gazetenin manşetinde çıkan açıklamalarına Yusuf Alemdar sert cevap verdi. Başkan Alemdar, “Kamu zararı var söylemi siyasi nezaketsizliktir!” dedi.

Kamu Zararı Vardır Demek Siyasi Nezaketsizliktir!
banner3

Serdivan Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısında konuşan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Cadde 54 ile ilgili iddialara cevap verdi. Çalışmaların devam ettiği Cadde 54 ile ilgili “ihale yapıldıktan sonra ihale şartnamesinin değiştirildiği ve bu sebeple de kamunun zarara uğratıldığı” yönündeki iddiaları siyasi nezaketsizlik olarak nitelendiren Başkan Alemdar, “Cadde 54 ile ilgili bizim dışımızda herkes konuştu. Herkes bir şeyler söyledi. Bu konuda Milliyetçi Hareket Partili meclis üyelerimiz bilgi alamadıklarını iddia ettiler. Her konuda olduğu gibi bu konuyla ilgili tüm çalışmalarımız da şeffaf ve açıktır, buyurun gelin siz de istediğiniz gibi inceleyebilirsiniz dedik. Kendisi inşaat mühendisi olan ve o gün tüm evrakları inceleyen iki meclis üyemizden biri şu an aramızda. İkisi de tüm belge ve dokümanları incelediler. Evet başkanım inceledik. Bir problem yok dediler. Şimdi, o gün bir problem yok dediğin proje ile ilgili çıkıp da bugün farklı iddialarda bulunmak tam anlamıyla siyasi nezaketsizliktir.” dedi.

Şehrimize Yatırım Yapılması Niçin Rahatsız Ediyor

Kamu zararı var diyerek siyaset yapmaya çalışmanın siyasi nezaketle asla bağdaşmayacağını belirten Alemdar, “Seçim süreci yaklaştıkça bir algı oluşturulmak isteniyor. Bu söylemlerle yapılan yatırım gölgelenmek isteniyor. O zaman bizim de aklımıza şu geliyor. Şehrimize yatırım gelmesi istenmiyor mu? Katma değer getirecek bir projenin hayata geçirilmesi kişileri niçin rahatsız ediyor?” diye konuştu.

Töhmet Altında Bırakmak Hoş Değil

Cadde 54’ün tamamlandıktan sonra her yıl 10 Milyon TL üzerinde kira getirisi ile Serdivan Belediyesi’ne ciddi anlamda kamu yararı sağlayacağının altını çizen Alemdar, “Serdivan Belediyesi’nin buradan elde edeceği kira getirisiyle, hizmet ağına önemli ölçüde katkı sağlayacak Cadde 54 Projesi için siyasi bir söylemle çıkıp da insanları töhmet altında bırakacak açıklamalar yapmak hiç hoş değil. Biz her zaman uyum içerisinde çalışarak siyasi nezaketi korumaya gayret ediyoruz. Hamdolsun alnımız ak başımız dik. Tüm belgelerimizle herkese açığız.” ifadelerini kullandı.

Biz Serdivan’ın Geleceğini İnşa Ediyoruz

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, hayata geçirilen her yatırımla Serdivan’ın geleceğini inşa ettiklerini ifade ederek; “Biz belediyemize yıllık 10 milyon lira kira geliri sağlayacak, istihdam noktasında tamamlandığında 3000 kişiye iş imkanı sunacak ve gelecekte belediyemizin yatırım için ihtiyaç duyacağı finansman desteğini karşılayacak bir projeyi hayata geçiriyoruz. Serdivan’ın geleceğini planlarken her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünerek yapıyoruz.” diye konuştu.

Kararlılıkla Yatırıma Devam Ediyoruz

Cadde 54’ün şehrin en vizyoner projesi olduğunu hatırlatan Başkan Yusuf Alemdar, “Cadde 54 Projesi ile ekonomik saldırıların yaşandığı şu dönemde ülkemize ve bölgemize yabancı sermaye girişini sağlayarak önemli bir duruş gösteriyoruz. Proje çalışmalarına hiçbir zaman ara verilmedi, tüm kararlılığımızla yatırıma devam ediyoruz. Allah nasip ederse tamamlandığında belediyemiz için de, hemşehrilerimiz için de çok hayırlı olacaktır.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER