Kampüsü Olmayan Üniversite Olmaz

SUBÜ Kampüsü için gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Rektör Sarıbıyık, “Kampüsü olmayan üniversite olmaz. Biz üzerimize düşeni yaptık. Üniversitenin kampüs alanı ile ilgili çalışmalar tamamlandı ve ilgili aktörlere sunulacak düzeye geldi” açıklamasını yaptı.

Kampüsü Olmayan Üniversite Olmaz
banner3

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu Başkanı Hasan Demir ve platform üyelerini ağırladı. SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nde gerçekleşen buluşmada, üniversitenin yapılandırma sürecinden mevcut durumuna kadar birçok konu ele alındı.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK

Platform üyelerinin yeni üniversitenin kampüs alanıyla ilgili sorularını yanıtlayan Rektör Mehmet Sarıbıyık, “Biz tüm çalışmalarımızı tamamladık. Hazırlıklarımızı yaptık. Kampüsü olmayan üniversite olmaz. Büyüyen ve gelişen bir üniversite olarak gömleğin ilk düğmesini doğru iliklemeliyiz. Biz üzerimize düşeni yaptık. Üniversitenin kampüs alanı ile ilgili çalışmalar tamamlandı ve ilgili aktörlere sunulacak düzeye geldi” dedi.

ÖĞRENCİLER İŞ DÜNYASINA ENTEGRE OLUYOR

Üniversitenin mevcut çalışmalarıyla ilgili de bilgiler veren Sarıbıyık, öğrencileri sektörün istediği nitelikte bilgi, beceri ve yetkinlikte yetiştirmek amacıyla uygulanan +1 eğitim modelini de detaylı aktardı. Sarıbıyık, bu model ile öğrencilerin tam zamanlı çalışarak iş dünyasına entegrasyonunu sağladıklarını ve mezuniyetlerinde tecrübeli personel seviyesinde olmalarını hedeflediklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER