KADINLAR HER YÖNÜ İLE ŞEHİRİ KONUŞTULAR!

AK Parti Sakarya Kadın Kolları Çevre, Şehir ve Kültür başkanlığı Sakarya’da yaşayan kadınlarla “Şehir ve Kadın” temalı bir program gerçekleştirdi.

KADINLAR HER YÖNÜ İLE ŞEHİRİ KONUŞTULAR!
banner3

8 Kasım Dünya Şehircilik günü öncesinde Ramada otelde bir araya gelen Sakarya’daki kadın meclis üyeleri, kadın mimarlar, kadın şehir plancıları, kadın muhtarlar ve kadın akademisyenler burada yapılan programa katılarak Şehir ve Kadın’ı konuştular. Katılımcılara çeşitli sorular sorularak Kadın gözü ile şehre bakışın irdelendiği program sonrasında birçok farklı görüş ve bakış açısı yakalandı. 

Program ile ilgili bir açıklama yapan İl Kadın Kolları Çevre, Şehir ve Kültür başkanı Nilgün Akman “Dünya şehircilik günü öncesi Genel merkezimiz tarafından yapılması istenen program çerçevesinde ilimizde yaşayan ve hayatın içinde aktif rol alan kadınlarımızı bir araya getirerek onların Şehrin yönetiminden, imar durumuna, sosyal donatı alanlarından silütine, turizm yatırımlarından belediye yönetimlerine kadar her konuda fikirlerini aldık. Elde ettiğimiz bilgiler ve görüşler çok değerli. Kadının siyasette ve diğer alanlarda aktif görev almasının gerekliliğini burada aldığımız farklı bakış açılarından bir kez daha görme fırsatı bulduk. Bu vesile ile Kadının sosyal hayattaki öneminin altını bir kez daha bu program vesile ile çiziyor, 8 Kasım Dünya Şehircilik gününün kutlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 23:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER