KAÇAK SİGARA VE UYUŞTURUCU BASKINI: 18 GÖZALTI

Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kaçak ve uyuşturucu satıcılarına yönelik yaptığı operasyonlarda gümrük kaçağı sigara ele geçirilirken uyuşturucu baskınlarında 18 kişiyi gözaltına alındı.

KAÇAK SİGARA VE UYUŞTURUCU BASKINI: 18 GÖZALTI
banner3

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü sigara ticareti yapan şahıslara satılmak suretiyle rant elde edildiği, ayrıca devletin bu yolla zarara uğratıldığı bilgilerinin değerlendirilmesi sonucu, adli mercilerden alınan arama kararma istinaden yapılan operasyon neticesinde, şüpheli A.K.(52) isimli şahsın bulunduğu 34  ... plaka sayılı kamyonda yapılan aramada, 26.690 paket değişik markalarda gümrük kaçağı sigara ele geçirdi. Şüpheliler adli mercilere sevk edildi.

BÜFELERDE KAÇAK SİGARA

Büfe ve işyerlerine satılmak üzere getirildiği, il genelinde belirli yerlerde depolandığı ve buradan büfe, işyeri ve kaçak sigara ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda İ.Ö. (40), E.K. (41), ve A.K.(21) isimli şahıslara ait işyerlerinden toplam 696 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilerek el konuldu. Şüpheliler hakkında 5607 sayılı Kaçakçılık ile Mücadele Kanununa Muhalefet Suçundan işlem yapılarak adli mercilere sevk edildi.

18 GÖZALTI

İl genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahısların tespit edilmesi ve yakalanmasına yönelik yapılan operasyonlar kapsamında; 10 günlük çalışmalarda toplam 25 farklı sokak operasyonunda 32 şahsa uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmaktan işlem yapıldı.  4 şahsa uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan işlem yapılmış, bu şahıslardan 165 gram uyuşturucu esrar maddesi, 118 gram uyuşturucu sentetik cannabinoid maddesi ve bir miktar eroin ve uyuşturucu uyarıcı hap ele geçirilmiş, 2 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER