İsviçre'de İslam Resmi Din Oluyor!

İsviçre’de yaşayan Müslüman topluluğun dini vecibelerini daha iyi yerine getirebilmeleri için çalışmalar yapan İsviçre İslami organizasyonlar koordinatörü Farhad Afshar, İsviçre hükümetinden İslam dininin resmi din olarak kabul edilmesine yönelik bir talepte bulundu.

İsviçre'de İslam Resmi Din Oluyor!
banner3

Organizasyon Lideri Farsad Afshar yaptığı açıklamalarda; İslam dinini İsviçre’de resmi din olarak  tanınması ile birlikte Müslüman Gençler arasında İslam dinini gerçekçi eğitimle öğretilmesi ile birlikte Müslüman Gençlerin radikal kesimlerce suistimal edilmesinin önüne geçecektir. Bu sebeple İsviçre Hükümetinden dinimizin Resmi dinler arasına alınmasını talep ettik.” Dedi

 

Fransa daki son kanlı eylemler sonucunda tüm Avrupa’da İslamofobi ön plana çıkarılarak Müslümanlar üzerinde potansiyel terörist algısı oluşturulmaya çalışılmıştı. Paris’teki yapılan saldırılar sonucunda gerçekleştirilen dayanışma yürüyüşlerine katılan Farhad Afshar “Pariste yaşanan kanlı eylemi İsviçreli Müslümanlar olarak nefretle kınıyoruz. Tüm organizasyonlar gibi bizde radikalizmin her türlüsünü kınama ve karşı çıkmayı kendimize görev addediyoruz. Avrupa Hükümetleri İslam dinini resmi din olarak  tanıması, radikalizme kaymaların engellenmesine yönelik önemli bir adım olacaktır. Ayrıca Avrupa Ülkelerinin İslam dinini resmi dinler arasına alması Dinimizin daha iyi öğrenilmesine de sebep olacaktır. Bu da aşırılıkların ve radikalizmin önüne geçecektir. Biz de bu minval de İsviçre Hükümetine İslam’ı Resmi dinler arasına alarak politikalarını bu yönde geliştirilmeleri için bir başvuru yptık. İnşaalh bu kabul edilecektir.” şeklinde konuştu.

 

Diğer yandan Farhad Afshar’ın başvusu ve açıklamalarının haberleştiren  İsviçre’nin önemli haber portallarından www.20min.ch adlı site bir anket başlatarak “İsviçre de İslam resmi din olmalı mı, olmamalı mı?” konulu bir anket başlattı.

Haberin yayınlanması ile birlikte İşviçre de yaşayan Müslümanların büyük bölümü ilgili ankete katılarak  (JA/Evet) oyu kullandı.

Siz de Tıklayarak Oy Kullanabilirsiniz!

Oy Kullanmak İçin Gerekli LİNK

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2015, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER