İstiklal Marşı'nı En Güzel Okumak İçin Yarıştılar

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği İstiklal Marşı Okuma yarışmasına katılan 15 okul’dan Toki Demokrasi Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi İrem Kılıçaslan birincioldu.

İstiklal Marşı'nı En Güzel Okumak İçin Yarıştılar
banner3

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği İstiklal Marşı Okuma yarışmasında İstiklal Marşı'nı en güzel okuma yarışmasında öğrenciler 'Milli Marşımızı' en güzel şekilde okumak için kıyasıya yarıştı. Yarışmada "İstiklal Marşı"nın 10 kıtasını ezbere okuyan 15 okul öğrencisinin arasından Toki Demokrasi Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi İrem Kılıçaslan birinci oldu. Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen yarışmada Toki Demokrasi Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi İrem Kılıçaslan birinci oldu.  Jürü olarak koltuğa oturan Umut Açıkgöz, Gökhan Küçük ve Aslı Bayır 15 okulun yarıştığı Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği İstiklal Marşı Okuma yarışmasında performansları değerlendirerek 1,2 ve 3. Olan okulları seçtiler. 1. Olan Toki Demokrasi Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi İrem Kılıçaslan’ı Okul Müdürü tebrik ederken, 2. Olan Sezi Eratik Ortaokulu Öğrencisi Nesrin Cengiz ve Şehit İsmail Hakkı Yılmaz Ortaokulu Öğrencisi Ecenur Dönmez ve Namık Kemal Ortaokulu Öğrencisi Sümeyye Alemdar 3. Oldu. Sonuçlar açıklandıktan sonra 15 okulun okul müdürleri okullarını temsil eden öğrencilerini tebik etti.

Müdürler Öğrencileri Kutladı

Öğrencilerimizi böylesine güzel İstiklal Marşımızı okudukları için hepsini ayrı, ayrı kutluyoruz. Mehmet Akif Ersoy, ülkemizin zor dönemlerden geçtiği, vatanımızı bölmek için işgal devletlerinin Anadolu'nun dört bir tarafında isyanlar çıkarttığı İstiklal Mücadelesi ve Kurtuluş Savaşı yıllarında, ümitsiz kalan topluma yaşama ruhu vermiştir. Bizlere yeniden mutlu, bağımsız ve kalkınmış bir millet olma inancını aşılamıştır. Güçlü bir şair olduğu kadar toplumun geleceği üzerinde derin analizler yapabilen aydın insan Mehmet Akif Ersoy, benzersiz bir kahramanlık ve vatanseverlik destanı olan İstiklal Marşımızla milletimizin gönlünde seçkin bir yer almıştır. Ve bu yerini sonsuza dek koruyacaktır. Milli şairimize Allah'tan Rahmet diliyoruz. Ruhu Şad olsun." diye belirttiler

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2015, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER