İŞTE YENİ MKYK YÖNETİMDE SAKARYA'LI KİMSE YOK!

21 Mayıs 2017 de yapılacak AK Parti 3. Olağan kongresine saatler kala MKYK’da kimlerin olacağı merakla bekleniyor.

İŞTE YENİ MKYK YÖNETİMDE SAKARYA'LI KİMSE YOK!
banner3

Birkaç sat önce yaptığımız Gözler Ankara’da haberinin ardından elimize ulaşan yeni bir listeye göre liste de adı olması beklenen AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli listede yer almıyor.

Kulislere sızdırılan son listeye göre Sakarya’da MKYK’da listeden hiç kimse yer almazken Merkez Disiplin Kurulu üyesi Ayhan Sefer Üstün'ün yine aynı görevinde kaldığı görülüyor.

DİŞLİ YOK, YAVUZ GİRECEK Mİ?

Sızan listenin gerçekliği konusunda büyük tereddütlerin olduğu iddia edilirken birkaç gün önce de sosyal medya da  yayınlanan bir başka listede MKYK’da olacağı iddia edilen Şaban Dişli’nin olmamasının sürpriz olmayacağı da gelen bilgiler arasında.

Öte yandan listede olması beklenen isimlerde AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un da adı sıklıkla geçmeye başladı. AK Parti Genel Merkez yönetiminde etkin isimlere yakınlığı ile dikkat çeken Yavuz’u partinin Sakarya dışındaki birçok programında görevlendirdiği de biliniyor.

MKYK YOK, BAKAN OLACAK MI?

Konuyla ilgili kişilerle yapılan değerlendirmelerde ise Sakarya’nın girilen her seçimde AK Partiye yüksek oy oranları ile destek verdiği ancak bunun karşılığını alamadığı görüşü hakim.

3. Olağanüstü kongresi ve sonrasında yapılanacak AK Parti’de yeniden genel başkan olacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bunu göz ardı etmemesi ve MKYK’da temsil olmaz ise Bakanlık beklentisini karşılaması bekleniyor.

[ilgili-haber=32982]

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2017, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER