banner28

İŞTE O ARITMA TESİSLERİNİN SON HALİ

Karasu-Kocaali İlçelerinde yaşanan sel felaketinin izleri silinmeye çalışılıyor. Selden etkilenen SASKİ’nin su arıtma tesisleri felaketin boyutunu gözler önüne seriyor.

İŞTE O ARITMA TESİSLERİNİN SON HALİ
banner3

Yoğun yağışların sele dönüştüğü Karasu-Kocaali ilçelerinde bulunan Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ)’ne ait su arıtma tesisleri büyük zarar gördü. Konu ile alakalı Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, yaşanan sel felaketinden kaynaklanan arızalar nedeniyle Karasu ve Kocaali ilçelerinde su kesintileri yaşandığı ifade edilmiş, isale hatlarında tahribat oluştuğu ifade edilmişti. Selden büyük ölçüde zarar gören Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi kullanılamaz hale geldi.

PLANSIZ YATIRIM HAYATI FELÇ ETTİ

Öte yandan elde edilen bilgilere göre bölgenin su ihtiyacını karşılamak için yapılan su depoları ve arıtma tesislerinin dere yatağına yapılması ve sel ile birlikte buraların kullanılamaz hale gelmesi SASKİ’nin yatırım planlarını tartışmaya açtı. Bölgede yaşayan halk dere yatapına yapılan bu tesislerin oluşan selden etkilenmesi sonrası yaşadıkları mağduriyetin uzamasını yanlış planlanan yatırımlara bağladılar.

Sel sonrası konu ile ilgili konuşan Şerbetpınarı Mahalle sakinleri,” Tesis aşağıda değil de tepede olsa sel bu kadar zarar vermezdi. Oraya baraj yapacaklardı tesis barajın önünde kalacaktı. O baraj bitmeden bu afet olduğu için dere taştı ne varsa aldı götürdü” dedi.

İşte sel felaketinin ardından arıtma tesislerinde son durum.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER