İŞTE İLÇELERİN OY ORANLARI

24 Haziran seçimleri için sandık başına gidildi. Sandıklar açıldı ve oy sayımı yapıldı. Peki kente hangi parti birinci çıktı, milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy oranları ne ? İşte Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı seçim sonuçları...

İŞTE İLÇELERİN OY ORANLARI
banner3

PARTİLERİN OY ORANLARI NE?

Sakarya'da merkez ilçe ile 16 ilçede 24 Haziran sabahı başlayan oy kullanma işlemi bitti ve merkez ilçe ve Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı'da sandığa giden seçmenler şimdi de oy oranlarını, sandıktan cumhur ittifakı mı millet ittifakı mı çıktığını merak ediyor. Sakaryalılar cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce ve Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Selahattin Denmirtaş ve Doğu Perinçek arasında tercihlerini yaptılar. Bu seçimlerde ilk kez ittifaklar yarıştı. Seçmenler Cumhur İttifakı ya da Millet İttifakı ile diğer partiler arasında tercih yaptı. 

İŞTE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE İLÇELERİN OY ORANLARI

İŞTE MİLLETVEKİLLİĞİ SEÇİMİNDE İLÇELERİN OY ORANLARI

 

1 Kasım 2015 genel seçimlerinde Ak Parti %67.6 , Cumhuriyet Halk Partisi %15.4, Milliyetçi Hareket Partisi %12.2 ve Halkların Demokratik Partisi %1.7 oy oy almıştı.

7 Haziran 2015 seçimlerinde bölgede Ak Parti %56,65 , Cumhuriyet Halk Partisi %15,86 , Milliyetçi Hareket Partisi %19,43 ve Halkların Demokratik Partisi %2,58 oy oranları ile Sakarya ilinde en çok oy oranına sahip partiler olmuştu.

SAKARYA'DAN HANGİ PARTİDEN KİMLER VEKİL OLDU

1- Ali İhsan Yavuz - AK Parti

2- Recep Uncuoğlu - AK Parti

3- Kenan Sofuoğlu - AK Parti

4- Çiğdem Erdoğan Atabek - AK Parti

5- M. Levent Bülbül - MHP

6-Engin Özkoç - CHP

7- Ümit Dikbayır - İP

 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER