İŞTE HSK KARARNAMESİ SONRASI GİDENLER VE GELENLER

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayımlanan 678 sayılı Adli Yargı Kararnamesi ve 679 sayılı İdari Yargı Kararnamesi ile bin 45 Adli Ve İdari Yargı Üyesi yeni görev yerlerine atandı. Kararname’de Sakarya’ya 8 yeni atama olurken Sakarya’dan 2 kişi farklı yerlere atandı.

İŞTE HSK KARARNAMESİ SONRASI GİDENLER VE GELENLER
banner3

BİN 45 KİŞİ ATANDI

HSK'nın internet adresinden yayımlanan kararnamelerle Türkiye genelinde bin 45 Adli ve İdari Yargı Üyesi yeni görev yerlerine atandı. Atamalarla ilgili olarak HSK’nın sitesinde; “Kararname sonrası adlî yargıda boş kalan kadrolara kura kararnamesi ile atamalar yapılacaktır. Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına yönelik tebligat ve müstemir yetki talebine ilişkin bilgilendirmeler daha sonra ilan edilecektir. Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini en geç 12 Mayıs 2017 tarihi mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından 'Atanma Talep Formu'nun açıklama kısmını doldurmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fiziki olarak dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz” ifadelerine yer verildi.

 

8 KİŞİ GELDİ 2 KİŞİ GİTTİ

HSK tarafından yayımlanan kararnameler doğrultusunda Sakarya’ya 8 kişi gelirken 2 kişi ise farklı illere görevlendirildi. Kararname sonrasında Ankara Cumhuriyet Savcısı Erkal Özkan Sakarya Cumhuriyet Savcılığı görevine, Konya Beyşehir İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Buğra Türker Sakarya Cumhuriyet Savcılığı görevine, Konya Beyşehir Hakimi Sevim Türker Sakarya Hakimliği görevine, Bursa Karacabey Hakimi Emrah Tiryaki Sakarya Hakimliği görevine, Nevşehir Hakimi Burhan Gündoğdu Sakarya Hakimliği görevine, Bilecik Bozüyük İlçe Hakimi Yasemin Yaman Sakarya Hakimliği görevine, Kocaeli Gölcük Hakimi Fitnat Doğru Sakarya Hakimliği görevine ve Osmaniye Hakimi Ahmet Çevik ise Sakarya Hakimliği görevine getirildi. Öte yandan Sakarya Hakimi Gül Karademir Bolu Hakimliği görevine ve Sakarya Hakimi Figen Ercan ise Mersin Hakimliği görevine getirildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 22:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER