Isır, Günün Önemini Anlattı

CHP Sakarya milletvekili aday adayı Erdoğan Isır 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla CHP İl Binasında bir program düzenledi.

Isır, Günün Önemini Anlattı
banner3

 Düzenlenen programa İl Başkanı Ayça Taşkent, İl Kadın Kolları Başkanı Füsun Çetin, kadın milletvekili aday adayları Elif Başer ile Ayşe Kılıç ve birçok ilçenin kadın kolları başkanı katıldı. Erdoğan Isır’a eşi Suna Isır’da eşlik ederken, Isır kadınlara 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla çiçek verdi. Isır, “Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlanacak değil, kadınlarımızın haklarının adeta sembolleşmiş bir şekilde hatırlanması gereken bir gündür. Bende bugün vesilesi ile CHP’li kadınlarımıza çiçek armağan ederek, kendilerinin beklentilerini dinlemek istedim. Bu toplantıyı organize eden İl Kolları Başkanı Füsun Çetin hanımefendiye teşekkür ederim” dedi.

Isır ayrıca, “Bugün kadına şiddet konusunda yüz kızartan bir tabloya sahibiz. CHP’nin sosyal devlet politikalarında kadının dışlanması ve ötekileştirmesi söz konusu olamaz. Kadınlarımızın bugün yaşadığı şiddet, yasaların yetersizliği ve kadının devlet güvencesini hissedememesin kaynaklanmaktadır. CHP’nin 7 haziran’da iktidara gelmesi ile kadınlarımızda hak ettiği şekilde devlette temsil edilecek, hakları korunacak kollanacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2015, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER