İsen: 'Sakarya Sevdam'

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden AKP Sakarya Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Mustafa İsen, Sakarya’nın gelecek vizyonuyla ilgili konuştu. İsen “ Sakarya, yeni Türkiye’nin lokomotif kentlerinden biri olacak” dedi.

İsen: 'Sakarya Sevdam'
banner3

DOĞAL ZENGİNLİKLER

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’nde Başkan Sezai Matur ve Yönetim Kurulu tarafından ağırlanan Cumhurbaşkanlığı eski Genel Sekreteri ve AKP Sakarya Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Mustafa İsen, Sakarya’nın gelecek vizyonuyla ilgili konuştu. İsen, “Sakarya doğal zenginlikleri, zengin turizm potansiyeli, verimli tarım arazileri, zengin su kaynakları, sanayi yatırımları, ulaşım imkanları ve yetişmiş insan gücüyle, 2023’e yürüyen yeni Türkiye’nin en seçkin kentlerinden biri, lokomotif kentlerinden biri olacak” dedi.

 

SAKARYA SEDVAM

Sakarya’nın Türkiye’nin en önemli ulaşım ağlarının kesiştiği noktada bulunduğunu belirten Prof. Dr. Mustafa İsen “ Benim Sakarya sevdamı biliyorsunuz. Bugüne kadar bulunduğum görevlerde hep Sakaryam için bir şeyler yapmaya çalıştım. Sakarya’yı geleceğe hazırlamak lazım. Elimizdeki zenginliklerin en iyi şekilde değerlendirilmesi lazım. Hemşerilerimle daha fazla çalışarak Sakarya’nın bereketini değerlendirebilmek adına siyasete evet dedim. Amacım Sakarya’da yakalanacak bir sinerji ile mevcut zenginliklerimizi harekete geçirmek” şeklinde konuştu.

 

ANADOLU KAPISI

Allah’ın Sakarya’ya rahmetini hiç esirgemediğini belirten Prof. Dr. İsen “ İlimiz bugüne kadar Marmara’nın Anadolu’ya açılan kapısıydı. Yeni Anadolu otoyolu, Karadeniz sahil yolu, Karasu Limanı ve Karasu Demiryolu ile kuzeyimiz de artık çıkmaz sokak olmaktan kurtulacak. Sakarya bir bütün olarak Güneydoğu Avrupa’nın Anadolu’ya açılan kapısı olacak. Bu vizyonu iyi görmeli ve ona göre değerlendirilmeli” dedi.

 

ŞEHRİ DERT EDİNEN

SGC Başkanı Sezai Matur da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken “ Adaylığınız ve seçilmeniz Sakarya’da siyasetin çıtasının yükselmesine neden olacaktır. Sakarya için bugüne kadar yaptıklarınızı ve Sakarya sevdanızı biliyoruz. İlimizin geleceği için liyakat sahibi, bu şehri, şehrin sorunlarını kendine dert edinen siyasetçilere ihtiyacı var. Adaylığınızı kutluyor, başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER