İsen : 'Sakarya'nın Bereketi Değerlendirilmeli'

Sapanca ve Erenler ilçelerinde belediyeler ve ilçe teşkilatlarını ziyaret eden, SATSO’da iş dünyasının temsilcileri ile bir araya gelen Prof. Dr. Mustafa İsen, günü AK Parti Gençlik Kolları toplantısına katılarak tamamladı. Ziyaretlerde İsen Hoca, “Sakarya'mızın doğal güzelliklerini ve potansiyelini daha geniş kitlelere ulaştırmak için siyasete evet diyoruz. 2023’e yürüyen yeni Türkiye’nin en seçkin bölgelerinden biri olan yeni Sakarya, bu vizyonun lokomotif unsurlarından biri olacaktır.” dedi.

İsen : 'Sakarya'nın Bereketi Değerlendirilmeli'
banner3

İsen Hoca’nın Baba Ocağındaki Yoğun Ziyaret Programı Hız Kesmeden Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Eski Başdanışmanı AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Mustafa İsen baba ocağındaki ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. İsen Hoca, Sapanca ve Erenler’de belediye başkanları ve ilçe teşkilatlarını ziyaret etti, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda Başkan Mahmut Kösemusul ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. İsen Hoca günü AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları yönetiminin ilk toplantısında gençlerle buluşarak tamamladı.

 

“Gelişim Hızına Katkı İçin Siyasete Evet!”

Ziyaretlerde Sakarya ile ilgili değerlendirmelerde bulunan ve önemli açıklamalar yapan İsen Hoca, gelecek için umutlu konuştu. Sakarya’nın son yıllarda yüksek bir ivmeyle hızlı gelişim kaydettiğini belirten Prof. İsen, “Doğal güzellikleri, turizm imkânları, zengin su kaynakları, güçlü tarım potansiyeli, yetişmiş insan gücü ve gelişmiş sanayi yatırımları ile 2023’e yürüyen yeni Türkiye’nin en seçkin bölgelerinden biri olan Sakarya, bu vizyonun lokomotif unsurlarından biri olacaktır. Türkiye’nin en önemli ulaşım ağlarının merkezinde yer alan, çoklu sektörel kalkınma imkânlarına sahip Sakarya’nın, bu büyük hedefe, doğal güzelliklerini ve kimliğini koruyarak ulaşabileceğine inanıyorum.” dedi. Siyasete neden evet dediğinin cevabını da veren İsen Hoca, “Sakarya'mızın doğal güzelliklerini ve potansiyelini daha geniş kitlelere ulaştırmak için siyasete evet diyorum. İnşallah hemşehrilerimle birlikte bu vizyonla çalışarak hedeflerimize ulaşacağız” şeklinde konuştu.

 

“Sakarya’nın Bereketi Değerlendirilmeli”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ziyaretinde ilin ekonomik gelişimi ile ilgili düşüncelerini aktaran İsen Hoca, “Sakarya’mız Allah’ın rahmetini eksik etmediği bölgelerden biridir. İlimiz bugüne kadar sadece Doğu Marmara’nın Anadolu’ya açılan kapısı idi, stratejik bir noktada yer alıyordu. Kuzeyimiz adeta bir çıkmaz sokaktı. Şimdi liman, demiryolu ve karayolları ile İstanbul’a 1 saatlik mesafeye dönüşüyor. Güneydoğu Avrupa’nın ithalatı kuzey bölgemizden yapılacak. Gelecek yıllar Sakarya’yı yeni bir gündeme taşıyacak. Sakarya’da bu vizyonla hareket edilmeli. Bu coğrafya iyi kullanılmalı. İlimiz önümüzdeki dönemde lojistik merkez olacak.” dedi.

 

“Gençler Geleceğimizin Mimarı Olacak”

Son olarak AK Parti İl Gençlik Kolları yeni yönetiminin ilk toplantısında gençlerle bir araya gelerek programını tamamlayan İsen Hoca, üniversite hocalığı dönemi ve sonrasında gençlerin kendisine her zaman enerji verdiğini vurguladı. Yeni Türkiye hedefinde gençlerin öneminden bahseden Prof. İsen, “Gençler bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Bizim umudumuz, şehrimiz ve ülkemiz için söyleyecek sözü, ulaşacağı hedefleri olan gençlerdir. Memnuniyetle gördüm ki sizler Sakarya’mızın salt bekçisi değil, geleceğini inşa eden başarılı mimarları olacaksınız. Başarılı mimarlarımızla birlikte yol almak benim için en büyük gurur vesilesi olacaktır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER