banner28

İNTERNETE EN BAĞIMLI ÜLKE BELLİ OLDU

Dünyada artan internet kullanımının artmasıyla bağımlı oranı da gün geçtikçe artıyor. Dünyanın internete en bağımlı ülkesinin ABD olduğu açıklandı. Açıklanan verilere göre Türkiye ilk 15 listesinde yer almıyor.

İNTERNETE EN BAĞIMLI ÜLKE BELLİ OLDU
banner3

Dünyada internete en bağımlı ülkenin ABD olduğu belirlendi. ABD’yi takip eden ülkeler ise sırasıyla; Brezilya, Makao, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Hong Kong, Suudi Arabistan, Birleşik Krallık ve Güney Kore takip etti. Listede yer alan diğer ülkeler ise Lüksemburg, Almanya, Avusturya, Japonya ve Danimarka oldu. Türkiye bu listede yer almazken, TÜİK’in en son yayımladığı raporda ise Türkiye’deki bireylerin yüzde 72,9’unun internet kullanıcısı olduğu saptandı. Türkiye bu oranla internete bağımlı ülke olarak nitelendiriliyor.

Gerçekleştirilen yazılı basın incelemesinde, internet başlığı altında, 2018 yılında 196 bin 116 haberin yansıma bulduğu tespit edildi. 2019 yılındaki haber adetleri incelendiğinde ise, internetin 42 bin 151 haber yansıması ile konuşulduğu görüldü. İnternet ile ilgili medyaya yansıyan haberler içeriklerine göre analiz edildiğinde, internetin en çok sosyal medya mecraları ve yılbaşında kalkan adil kullanım kotası haberleri ile konuşulduğu tespit edildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER