İnci ve Kavakçı Diriliş'in setinde

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci “Diriliş Ertuğrul” dizisinin çekimlerinin yapıldığı İstanbul İli Beykoz ilçesinde film setini ziyaret etti.

İnci ve Kavakçı Diriliş'in setinde
banner3

Hendek'te destekliyor

Diriliş Ertuğrul dizi setini Hendek Belediye Meclisi üyesi Başpehlivan Ahmet Kavakçı ile birlikte ziyaret eden Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek Belediyesi ve  Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin diziye destek verdiğini söyledi. İnci ve Kavakçı'ya Sakaryalı Gazeteci ve Tekden Film ekibinden Hüseyin Özçelik eşlik ederek dizi setini gezdirdi.

Hendek’ten oyuncular

Yapımını Tekden Film'in, yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Bozdağ'ın üstlendiği Diriliş: Ertuğrul dizisinde Hendekli başpehlivanlar Ahmet Kavakçı ve Rıza Yetim’de rol aldılar.  Dizinin jeneriğinde Sakarya’dan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Muzaffer Elmas’ın ismi yer alıyor.

Tarihimiz altın sayfası

Ertuğrul Gazi’nin temellerini attığı devletin, dünyanın kaderini değiştirdiğini ifade eden Başkan İnci, “Türk tarihinin sahneye uyarlanmasında büyük emekleri geçen dizinin senaristinden oyuncusuna kadar emeği geçen tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Tarihimizin altın sayfasını TV yoluyla perdeye aktaran bu tür kültürel faaliyetlere TDBB üyesi olarak sponsor olmaktan da onur duyuyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 05:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER