İnanç Terörü Lanetledi

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İNANÇ, " Türkiye’nin demokratik yapısına ve istikrarına karşın, Haziran ayından bu yana çok sayıda askerimizin-polisimizin kalleşçe şehit edildiği ve yaralandığı, milletçe canımızı acıtan terör olaylarını lanetliyoruz. Ülkemizin, birliği ve beraberliğini bozmaya yönelik yapılan bu saldırılar, Türkiye'nin demokratikleşme sürecini sekteye uğratamayacaktır" dedi.

İnanç Terörü Lanetledi
banner3

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

 

"Son günlerde ülkemizin içinde bulunduğu durum ve güvenlik güçlerimizin şehit olması yaralanması içimizi acıtıyor. İnanıyoruz ki, ülkemizin, birliği ve beraberliğini bozmaya yönelik yapılan bu saldırılar, Türkiye'nin demokratikleşme ve kardeşlik sürecini sekteye uğratamayacaktır.

 

Ancak, halkımız teröre lanet okurken, bu vahşi ve kalleş saldırılar karşısında sağduyusunu asla kaybetmemelidir. İçinde bulunduğumuz durum, Türk-Kürt çatışması noktasına taşınmamalıdır. Ne bölge otobüslerinin taşlanması, ne de tek amaç ve gayesi iş bulmak, çocuklarını geçindirebilmek için bölgesinden ayrılmak zorunda kalan kürt kökenli işçilerin darp edilmesi, terör örgütünü zayıflatmayacaktır.

 

Saldırılar üzerine kürt halkını potansiyel suçlu görmek, geçmişte omuz omuza verilen Kurtuluş Savaşı'nı inkar etmek olur. Bin yıllık kardeşliğin, akrabalığın birlikteliğin zarar görmemesi adına daha duyarlı hareket etmemiz gerekiyor.

 

Bu sebeple toplumsal tüm aktörleri, halkımızı ve üyelerimizi sağduyuya davet ediyoruz. Terör örgütünün tuzağına düşmeyelim. Yakıp yıkmanın, kırmanın,  ötekileştirmenin, tehcir'in ülkemize hiçbir faydası olmayacaktır. Gün birliktelik günüdür, gün terörle mücadele için kardeşçe kenetlenme günüdür. Gün güvenlik güçlerimize destek hatta ve hatta canlı kalkan olma günüdür. Fitne ve  hainliğe fırsat vermemek boynumuzun borcudur.

 

Öz İplik-İş Sendikası olarak, Türkiye’nin huzurunu bozmaya yönelik yapılan terör saldırılarını bir kez daha nefretle kınıyor, Türkiye'nin dört bir yanında hain saldırılarda şehit olan kahraman polis ve askerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralı güvenlik güçlerimize de acil şifalar diliyoruz. Terör ve kalleşliğe karşı, kardeşlik diyoruz."

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER