banner28

İLÇELERDE FIRTINA ETKİSİNİ GÖSTERDİ!

Akyazı, Hendek ve Kaynarca ilçeleri şiddetli rüzgardan etkilendi. Kaynarca’da rüzgardan bir mağazanın camı kırıldı, Hendek’te park halindeki bir otomobilin üzerine ağaç devrildi, Akyazı’da ise çatılar uçtu.

İLÇELERDE FIRTINA ETKİSİNİ GÖSTERDİ!
banner3

Akyazı, Kaynarca ve Hendek ilçelerinde gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerinde de etkisini gösteren rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Kaynarca Merkez Mahallesi'nde bulunan özel sektöre ait bir mağazanın camları rüzgara dayanamayarak kırıldı. Sabah çalışmak için mağazaya gelen çalışanlar gördükleri manzara karşısında şaşırdı. Rüzgardan etkilenerek kırılan cam tekrardan yerine takıldı. 


Otomobilin Üzerine Ağaç Devrildi
Hendek’te ise şiddetli rüzgar nedeniyle park halindeki bir otomobilin üzerine ağaç devrildi. Osman Yılmaz Caddesi üzerinde park halinde bulunan ve D.U.’ya ait olduğu öğrenilen otomobilin üzerine şiddetli rüzgar nedeniyle ağaç devrildi. Olay anında araçta ve yol üzerinde kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önledi. Olay sonrası araçta büyük çapta maddi hasar oluşurken, devrilen ağaç çevrede bulunan bir iş yerinin camlarına da zarar verdi. Yapılan ihbarlar sonrası olay yerine gelen polis ekipleri tedbir amaçlı caddeyi trafiğe kapatırken, Belediye ekipleri de devrilen ağacı yerinden kaldırma ve temizlik çalışmalarına başladı. 
Belediye ekiplerinin temizlik çalışmalarının ardından cadde trafiğe açıldı. 

 

Akyazı’da Çatılar Uçtu

Akyazı ilçe genelinde etkili olan fırtına yaşamı olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle Ömercikler Mahallesi Kapalı Pazar Yeri arkasındaki bir evin çatısı uçtu. Birçok mahallede ağaçlar köklerinden sökülüp devrildi. Reklam panoları ve tabelalar yerlerinden koparak çevreye saçıldı. Konuralp Mahallesi'ndeki Kız Meslek Lisesi'nin bahçesindeki büyük ağaç fırtınaya dayanamayıp kaldırıma ve yola devrildi. Ağacın devrilmesi sırasında yoldan geçen kimsenin olmaması faciayı önledi. 
İtfaiye ekipleri, gece boyunca gelen ihbarlara yetişmeye çalıştı. Devrilen ağaçlar, itfaiye ekiplerince kesilerek kaldırıldı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER