İLÇE BAŞKANINDAN BELEDİYE HESAPLARINA HACİZ SKANDALI!

AK Parti Karasu İlçe teşkilatı ile Belediye arasında yaşanan sorunlara bir yenisi daha eklendi. Elde edilen bilgilere göre mesleği avukatlık olan İlçe başkanı, belediye hesaplarına haksız yere haciz gönderdi.

İLÇE BAŞKANINDAN BELEDİYE HESAPLARINA HACİZ SKANDALI!
banner3

Bir süredir iktidar partisine mensup bazı meclis üyelerinin Belediye hizmetleri aleyhine hareket ettiği Karasu’da her gün yeni bir olay meydana çıkıyor. Geçen hafta gündeme getirdiğimiz Çevre Bakanlığından talep edilen ancak İlçe teşkilatının muhalefet etmesi ile olumsuz sonuçlanan Çöp Kamyonu hibesi ile ilgili iddiaları içeren haber gündemdeki yerini korurken bu kez de İlçe Başkanı avukat İshak Sarı tarafından 3. Bir kişinin alacağı için Belediye hesaplarına haciz gönderildi. İlçe başkanı Sarı’nın başka birinden olan alacağını tahsil etmek için belediye hesaplarını haczettirmesi ilçede hayretle karşılanırken Belediye yetkilileri haczin yapıldığı kuruma itiraz ederek hesaplarındaki blokeyi kaldırttı.

 

Edinilen bilgilere göre Avukat olan İlçe Başkanı İshak Sarı Karasu’da alacağı olan bir kişiden parasını tahsil etmek için Belediye’nin vergi ve harçlarının toplandığı PTT hesabına haciz koydurdu. Kanunen Belediyelerin vergilerinin toplandığı hesapların haczedilemeyeceği halde bu işlemin yapılması manidar karşılanırken asıl borçlunun belediye olmaması da dikkatlerden kaçmadı.

İlçe Başkanı Sarı’nın kanunları bilmemesine imkan tanınmazken bu işlemi sadece belediyeyi zorda bırakmak için yapmış olabileceği şeklinde yorumlandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER