Hz. Muhammed Sevgisi'yle Gül Dağıttılar

Kutlu Doğum Haftası (14-20 Nisan) kapsamında Sakarya İl Müftülüğü gerçekleştirdiği çeşitli etkinliklerine kurum ziyaretleriyle devam ediyor.

Hz. Muhammed Sevgisi'yle Gül Dağıttılar
banner3

Serdivan İlçe Müftülüğü vaizleri Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne ellerinde kırmızı güllerle gelerek Genel Sekreter Sağlam’la bir süre sohbet ettiler.

Sakarya Müftülüğü’nün tüm ilçe müftülükleriyle sürdürdüğü kutlu doğum haftasında kurum, kuruluş ve esnaf ziyaretleri memnuniyetle karşılanıyor. Hz. Peygambere duyulan muhabbettin sembolü olan gül dağıtılarak başlayan sohbetlerde Hz.Muhammedin güzel ahlakı ve insanlığa sunduğu değerleri konuşuluyor.
Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç.Dr.Hasan Salih Sağlam’ı da ziyaret eden Serdivan İlçe Müftülüğüne bağlı vaizler, bu yıl ki kutlu doğum haftasının ana temasını yaymaya çalıştıklarını ifade ettiler. “Hz.Peygamber ve Birlikte Yaşamak” konulu temayla ilgili müftülüğün önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini hatırlatan vaizler, Hz.Muhammedin sevgisini herkesle paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.

Genel Sekreter Sağlam da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Hz. Muhammed’in insanlığa bir rahmet olarak gönderildiğine vurgu yaptı. Sağlam, “günümüzde insanlara diretilen seküler yaklaşımlar, insanları yalnızlaştırmış ve ayrıştırmıştır. Birlikte yaşamanın zenginlik olduğunu yeniden hatırlatan Hz.Peygamber’in bizlere müjdelediği din, insanlığa ışık tutan İslam dinidir. Ziyaretiniz sebebiyle tüm İslam Alemi’nin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum. “ dedi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2015, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER