Hizmet iş ten 1 Mayıs Açıklaması

BÜTÜN TÜRKİYE’DE ALANLARDAYIZ 1 MAYIS EMEKÇİLERİN ULUSLARARASI BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN

Hizmet iş ten 1 Mayıs Açıklaması
banner3

HAK  İŞ Konfederasyonu üyeleri olarak bizler, alanlardayız. Türkiye'nin Barışı için Alanlardayız Ülkemizin bugünü  ve geleceği için, ülkemizin bütünlüğü, insanlarımızın birlik, beraberlik ve kardeşliği için, Türkiye’de insanlarımızı ve çalışanlarımızı üzen tüm sorunların çözümü için alanlardayız . Çözüm sürecinin başarıya ulaşması için alanlardayız. Bizler, sosyal barış, sosyal adalet, eşitlik , insan onuruna yaraşır iş ve yaşam, sendikal hak ve özgürlük taleplerimiz için 1 Mayıs 2014’de Kayseri başta olmak üzere tüm Türkiye’de alanlardayız. Taşeronlaşmaya Hayır Dediğimiz için, Modern kölelik haline gelen Taşeronlaşma sorununun çözülmesi için alanlardayız. Geçici işçilerin, mevsimlik işçilerin sorunlarının çözümü için alanlardayız.

Kamuya Kadrolu İşçi alınmasını istediğimiz için alanlardayız. İş kazalarının, güvencesiz,kuralsız  çalışmanın sona erdirilmesi için, işsizliğin azaltılması ve düşük ücret politikasına son verilmesi için alanlardayız. Ücretlerden kesil en ağır vergilere  hayır dediğimiz için alanlardayız. Kayıt dışı   çalışmanın sonlanması için ,  sendikalara üye olan işçilerin işten atılmaması için alanlardayız

Daha geniş sendikal hak ve özgürlük talebimiz için , Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunundaki barajların ve kısıtlamaların kaldırılması için alanlardayız. 12 Eylül ve 28 Şubat başta olmak üzere tüm antidemokratik süreçlerde oluşan  mağduriyetlerin giderilmesi  için alanlardayız. Bizler , özgürlükçü, katılımcı, sivil ve demokratik anayasa için; inanç  ve düşünce özgürlüğü için alanlardayız. Ülkemiz üzerine oynanan oyunlara, son dönemlerde artan kaos yaratma çabalarına , demokrasi dışı  yöntemlere, darbe girişimlerine karşı olduğumuz için alanlardayız.  Yarın saat 12.00 de AKM önünde Emek ve Dayanışma Günü basın bildirgemizi Konfederasyonumuza bağlı tüm Sendika Başkanlarımız İşyeri Sendika Temsilcilerimiz ve Üyelerimiz ile birlikte okuyacağız.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2014, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER