HEYELAN BÖLGESİNE ACİL MÜDAHALE

Ülkeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve fırtına sonrasında ilçemizde iki yerde oluşan heyelan sebebiyle harekete geçen Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekipleri kapanan her iki yolu da yeniden kullanıma açmak için aralıksız çalışıyorlar.

HEYELAN BÖLGESİNE ACİL MÜDAHALE
banner3

Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin Akyazı genelinde sürdürmekte olduğu teknik çalışmalar, Taşyatak Mahallesi kanlıkırma mevkii ve Akyazı Merkez Yeniköy mahallelerinde oluşan heyelanların verdiği zararların onarımı ile hızla devam ediyor.
 
Olası heyelan tehlikesi bulunan yerler için de halen tespitlerini sürdüren Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekipleri Akyazı Taşyatak mahallesi ve Merkez Yeniköy mahallesinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen heyelan sebebiyle kapanan yolların açılması için hava şartlarının düzelmesi ile yeniden çalışmalara başlayarak heyelandan zarar gören yolları eskavatör ile açıyor ve yolları yeniden eski haline getiriyorlar.
 
Teknik ekipler ayrıca heyelandan zarar gören bölgelere yeni yağmur suyu kanalları ve büzler döşeyerek olası sel,heyelan gibi doğal unsurların vereceği zararları en aza getirmek amacıyla tedbirlerini alıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER