Hendek'te Heyelan Evler Boşaltıldı

İki ev boşaltıldıHendek Kocaahmetler Mahallesi’nde kar yağışı nedeni ile toprak kayması oluştu. İki ev tahliye edildi. Başkan İnci, Tokgöz aileleri ile konuşarak yardımcı olunacağı sözünü verdi.

Hendek'te Heyelan Evler Boşaltıldı
banner3

İnci, Kocaahmetler’de

Hendek’te etkili olan kar yağışı nedeni ile Kocaahmetler Mahallesi’nde heyelan tehlikesi meydana geldi.  Heyelan tehlikesi nedeni ile Ahmet Tokgöz ve Mustafa Tokgöz’e ait olan iki ev boşaltıldı. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Selami Uludağ, Hendek Belediye Meclis üyesi Ahmet Kavakçı ve HAKUT Başkanı Yakup Borazancı ile birlikte Kocaahmetler Mahallesi’ne giderek incelemelerde bulundu.

Evler tahliye edildi

Kocaahmetler Mahalle Muhtarı Hasan Katı ve beraberindekilerle birlikte heyelanın olduğu yere giden Hendek Belediye Başkanı Ali İnci incelemelerde bulundu. 7 kişilik Ahmet Tokgöz ailesi ve 5 kişilik Mustafa Tokgöz Ailesinin yaşadığı evlerin tehlike altında olması nedeni ile tahliye edilmesine karar verildi. Başkan İnci, Tokgöz aileleri ile konuşarak yardımcı olunacağı sözünü verdi.

Can kaybı yok

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, yağan karın hızlı bir şekilde erimesi nedeniyle heyelanın meydana geldiğini söyledi. İnci, "Burada 2 hane var ve heyelan nedeniyle evleri boşalttık. Aileler güvenli yere yerleştirilecek. Vatandaşlarımıza gerekli yardımı yapacağız. En büyük tesellimiz can kaybının olmaması." dedi. Belediye ekipleri heyelan sahasının etrafını güvenlik şeridiyle çevirdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2015, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER