Hendek Uludere'de hummalı çalışma

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, seçim beyannamesinde söz verdiği Uludere 2. Etap Rekreasyon çalışması hızla devam ediyor.

Hendek Uludere'de hummalı çalışma
banner3

 2009-2014 döneminde Hendek Uludere 1. Etap Rekreasyon çalışmasını gerçekleştiren Hendek Belediyesi’nin, Hendek Uludere 2. Etap çalışması da yoğun bir şekilde devam ediyor.

Yoğun çalışma 

Köprübaşı’ndan Nuriye Köyü’nün sonuna kadar ve Turanlar Köprüsü’nden Çağlayan Mahallesi içerisine kadar olan bölümü kapsayacak olan 2. Etap rekreasyon çalışmasında Çağlayan Mahallesi’nde, Hendek Belediyesi Fen İşleri ekipleri hummalı bir çalışma yapıyor. Dere içerisinde 1500 metrelik  duvar ve araç köprüsünün çalışmaları devam ederken, bir yandan da dere temizliği çalışmaları da sürüyor.

Tartan pist ve bisiklet yolu

Dere ıslahının yapılacağı, yürüyüş-bisiklet yolları, parklar ve oturma alanlarının yer alacağı 2. Etap çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan İnci, projenin bir bütünlük içerisinde devam ettiğini,  uygulamaya konulan rekreasyon projesi sonrasında, çalışma yapılan bölgenin daha da değer kazandığına dikkat çekti. Rekreasyon çalışmaları doğrultusunda çayın her iki yakasına da tartan pistler, bunun yanı sıra tartan piste paralel olarak da bisiklet yolları yapılacağını söyledi.

Gelecek nesillere güzel eserler

Proje bittiğinde bölgenin daha da çok değerleneceğini vurgulayan Başkan İnci, " Çalışmalarımızı yaparken gelecek nesillere taşıyabilmenin gayreti ile yapıyoruz. Onlara daha güzel eserler ve daha yaşanabilir bir şehir bırakacağız. Deredeki hummalı çalışmalarımız aralıksız sürüyor. En kısa sürede rekreasyon çalışmalarımızı tamamlayıp, birinci etapta olduğu gibi güzel bir görünüme kavuşturacağız “ Dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER