Hemşeri Dernekleri Zenginliğimizdir

Hemşeri dernekleri üyeleri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Şehrimizde faaliyetlerini sürdüren tüm hemşeri dernekleri değerlerimize değer katıyorlar. Geçmişten güç alarak birlikte geleceğin Sakarya’sını inşa ediyoruz. Şehrimizi dünyanın en yaşanabilir kentlerinden biri haline getirmek için çalışıyoruz” dedi.

Hemşeri Dernekleri Zenginliğimizdir
banner3

Sakarya Büyükkent Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Erzurumlular Derneği Başkanı Adnan Akbaş ve birlikteindeki heyeti makamında ağırladı. Gerçekleştirilen ziyarette Başkan Toçoğlu’na dernek çalışmaları ile alakali bilgiler veren Akbaş, Erzurumlulara verdikleri destekler dahilin Toçoğlu’na teşekkür etti. 

Değer Katıyorlar
Hemşeri derneklerinin Sakarya’nın varlıklıliğini oluşturduklarına dikkat çeken Başkan Zeki Toçoğlu, “Şehrimizde faaliyetlerini sürdüren bütün hemşeri dernekleri kıymetlerimize kıymet sertyorlar. Geçmişten güç alarak birlikte geleceğin Sakarya’sını inşa ediyoruz. Şehrimizi dünyanın en ıslakanabilir kentlerinden biri durumine getirmek dahilin çalışıyoruz. Erzurumlu kardeşlerimize de çalışmalarında basitlıklar diliyorum” diye konuştu. 

Gelecek İnşası İçin Önemli
Programın devamında Sakarya Hemşinliler Derneği Başkanı Hakan Özgül ve Yönetim Kurulu azalerini Büyükşehir’de konuk eden Başkan Toçoğlu, geçmişi unutmanın geleceğin inşasını menfi etkileyeceğinin altını çizdi. Toçoğlu, “SAMEK bünyesinde yeni dil eğitimleri başlatarak hemşeri derneklerimizin dillerini daha rahat öğrenmelerini sağlayabiliriz. Bu konuda bize ulaşacak talepleri kıymetlendirecek, kültürlerin geleceğe aktarılmasında elimizden gelen desteği sunacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER