banner28

Haydi Sakarya! Yusuf İçin Az Daha Gayret …

Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisiyle tedavi görev Yusuf Bozkurt için açılan yardım hesabında 300 Bin TL’ye yakın para birikti. Akşam Haberleri Gazetesinin farkındalık amacı ile yaptığı tiraj geliri bağışlama kampanyası ile hızla arttı. Ancak hala daha 100 Bin TL’den biraz daha fazla açık var.

Haydi Sakarya! Yusuf İçin Az Daha Gayret …
banner3

Doğumundan sonra 7 ay boyunca yoğun bakımda tutulan Yusuf Bozkurt’un yaşama dönmesi için ihtiyacı olan ve Sakarya Valiliği tarafından başlatılan kampanya ile 58 Bin Euro bedeli olan ilacı alınarak yoğun bakımdan çıkartılan Minik Yusuf’un yeniden aynı ilacı kullanması için başlatılan yardım kampanyasında şuana kadar yaklaşık 300 Bin TL toplandı.

Adapazarı İlçesine bağlı Şeker Mahallede yaşayan İbrahim ve Naciye Bozkurt çiftinin en küçük çocukları olan Yusuf Bozkurt, doğduktan sonra 7 ay boyunca yoğun bakımda kalmıştı. Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisi konan ve bu yüzden yoğun bakımda cihazlara bağlı olarak yaşamını sürdüren minik Yusuf için doktorlar 14 gün içinde öleceğini söylemiş ancak Yusuf hayata tutunmuştu. Sakarya Valiliği tarafından daha öncede başlatılan yardım kampanyasında toplanan para ile ilacı temin edilen Yusuf, solunum cihazından kurtulmuş ve yoğun bakımdan çıkmıştı. Yusuf’un yaşaması için tekrar aynı ilaçtan kullanması gerekirken, ihtiyacı olan ilaç için ise Sakarya Valiliği tarafından yeniden başlatılan kampanya kapsamında tüm şehirde yardım için seferber oldu. Yardım kampanyasının başlatıldığı tarihten bu yana 3 hafta geçerken Minik Yusuf için yaklaşık 300 Bin TL toplandı. 10 yıl öncede Osman isimli çocuklarını yoğun bakımda kaybeden aile, Yusuf’un yaşaması için yardım bekliyor.

4’DE 3’Ü’ TOPLANDI

Fosfor Metabolizması Bozukluğu nedeniyle daha önce de kullandığı ve yoğun bakımdan çıkmasını sağlayan ilacın tekrar alınması gereken Minik Yusuf’un süresi azalırken, Valilik tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında 22 günde 300 Bin TL toplandı. Başta Sakarya olmak üzere Yusuf’a herkes yardım eli uzatırken ilacın temini için gereken miktarın 4’de 3’ü toplandı. Yurt dışından gelen ve birden fazla kür halinde kullanılan ilacın soğuk zincir sistemi ile taşınarak getirilmesi gerekiyor.

HAYDİ SAKARYA 

Öte yandan Minik Yusuf için gazetenin farkındalık oluşturmak amacı ile düzenlediği kampanyaya Sakarya’dan binlerce kişi katıldı. Gerek gazete alarak gerekse de bağış yaparak katılan Sakaryalılara ailenin de yüzünü güldürdü. Yusuf’un tedavisi için gerekli son 100 bin TL’de bulunmasının ardından ilaç temin edilecek. 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER