"Hayatı Paylaşmaya Engel Yok" Projesi

Otizmle Yaşam Derneği üyeleri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Otizmin çok geniş anlamda ele alınması gereken bir engellilik durumu olduğunu biliyoruz. Bu anlamda değerli eğitmenlerimize fedakar çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz” dedi.

"Hayatı Paylaşmaya Engel Yok" Projesi
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Sakarya Otizmle Yaşam Derneği Başkanı Gülser Ergün ve beraberindeki heyeti Büyükşehir’de ağırladı. Dernek çalışmaları ile ilgili Başkan Toçoğlu’na bilgiler veren Ergün, el sanatları, spor ve rehabilitasyon gibi farklı alanlarda otizmli öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri için faaliyetlerin aralıksız sürdüğünü ifade etti.

Eğitsel Çalışmalar

Engelli vatandaşların toplumun her alanında yer alması gerektiğinin altını çizen Başkan Toçoğlu, “Otizmin çok geniş anlamda ele alınması gereken bir engellilik durumu olduğunu biliyoruz. Bu anlamda değerli eğitmenlerimize fedakar çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Hayatı Paylaşmaya Engel Yok’ dedik ve Sosyal Gelişim Merkezi Projemizi hayata geçirdik. Merkezimizde engelli kardeşlerimize yönelik eğitsel çalışmalar ve terapi hizmetleri sunulmaya devam ediyor” diye konuştu.

Herkese Görev Düşüyor

Başkan Zeki Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Otizmli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırma ve daha mutlu bir yaşam sürdürmelerini sağlama konusunda herkese büyük görevler düşüyor. Hepimiz için geçerli olan ve hayatın içinde tabii karşılanması gereken engellilik hali için, kardeşlerimizin kendilerine ve kurumlarımıza olan güvenlerini güçlendirmeliyiz.” Ziyaretin sonunda Başkan Toçoğlu öğrenciler ile sohbet ederek, günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER