banner28

Hayal Satmayın, Gerçekçi Olun!

Sakarya Kent Gazetesine özel açıklamalar yapan Sakaryaspor eski Başkanı Vedat Yaşlıca, yaklaşan kongre öncesi seçilecek yönetime tavsiyelerde bulundu. Yaşlıca, “Hayal satmayın, gerçekçi olun” dedi.

Hayal Satmayın, Gerçekçi Olun!
banner3

Sakaryaspor, TFF 2. Lig Beyaz Grupta sezonu 4. Tamamladı. Play-Off mücadelelerinde başarılı bir grafik çizen Yeşil-Siyahlı ekip Çeyrek Finalde Samsunspor’u Yarı Finalde ise Sarıyerspor’u mağlup ederek finale yükseldi. Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumunda Fatih Karagümrükspor ile oynanan mücadele ise hüsranla sonuçlandı. 22bin Tatanga’nın akın ettiği Bursa’da oynadığı kötü futbolla saç baş yolduran Sakaryaspor, sahadan 2-0 mağlup ayrılarak 1. Lige çıkış biletini Karagümrük’e elleriyle teslim etti.

Alınan kötü sonuç sonrasında maddi olarak zor günlere hazırlanan Sakaryaspor yönetimi ise kongre kararı aldı. Alınan karar doğrultusunda Olağanüstü Kongre 16 Haziran Pazar günü Rüstemler Tesislerinde gerçekleştirilecek. Çoğunluğun toplanamaması ihtimalinde ise 23 Haziran Pazar günü tekrarlanacak.

Yaklaşan kongre öncesinde gazetemize açıklamalarda bulunan Sakaryaspor eski Başkanı Vedat Yaşlıca, aday olacak kimselere, ‘Hayal satmayın, gerçekçi olun’ tavsiyelerinde bulundu. Yaşlıca, güzel bir mali yapılanma ile Sakaryaspor’un aydınlık geleceğe ulaşabileceğini belirterek tüm şehrin kenetlenmesi ve Sakaryaspor’a destek olması gerektiğini ifade etti. Yaşlıca’nın özel açıklamaları şu şekilde;

Kötü Tablo Hepimizin Eseri

Bu kötü tabloyu tek başına yönetime yüklemek yanlış olur. Bir tek yönetim değil bunun içinde bizlerde varız, herkes de var. Örneğin benim cebimde 10 lira varken 100 lira harcarsam o açığı kapatmak için senelerce uğraşırım. Hayat o borcu kapatacak kadar uzun değil Sakaryaspor geçmişinde ufak paralara 7-8 sene transfer yasağı vardı.

Yarınları Köreltmenin Anlamı Yok

Açıklanan 5 milyon borcun sadece bu yılın dosyaları olduğunu düşünüyorum. Yılın başı ile geçmiş dönem borçları 8-10 milyonu bulur. Netice buyken yapmamız gereken 3 sene boyunca şampiyonluğa oynamayı düşünmemek, genç değerleri bulup 300 ile 500 bin arasında ortalama 400 bin liralık transferlerle 15 tane oyuncu alıp 6 milyonluk bir bütçe oluşturmaktır. İlk sene Play-Off hedefleyebiliriz. Olmazsa ikinci sene yüzde yüz Playoff a kalırsın. Üçüncü sene ise şampiyonluğa gidersin. Bizim ekonomimiz onu kaldırır. Bir anda şampiyonluğa oynamak istersek olmayan para ile 10-15 milyonluk transfer yaparsak bu şekilde büyük sıkıntılar yaşarız. Her takım lige şampiyon olma hayaliyle çıkıyor. Ama şampiyon olacağım diye de yarınları köreltmenin bir anlamı yok.

Tüm Şehir Kenetlenmeliyiz

Şu anda ki durumda şehrin bütün siyasileri, bürokratları, ve STK’larının bir araya gelip bundan sonrasını düşünmesi lazım. Çünkü bundan sonrası Sakaryaspor için daha zor. Şampiyonluk bütçesini değil sezonu bitirmek için bile en az 20 milyon lira bütçe lazım. Sakaryaspor için, kongrede seçilecek başkanı tüm şehir olarak desteklemeli ve zor günleri atlatmalıyız.

Sadece İstemekle Olmuyor

Taraftar tabi ki şampiyonluk istiyor ama baktığımız zaman tribün dolu; bilet gelirleri onun yarısı kadar. Kaç kişi bilet parasını verip de giriyor? Sadece istemekle olmuyor; vermekle oluyor. Yöneticiler de zengin değil. Zenginler bu işe kalkışmıyor. Benim gibi tribünden gelenler, Sakaryaspor’u kendi evladı gibi sevenler bu işe girmek istiyor. Bizlerin de maddi gücü belli bir noktada tıkanıyoruz.

Gençlerimizi Sakaryaspor’dan Mahrum Etmeyelim

Taraftarlarımız üç senedir şampiyon oldu. Benim seçilecek yöneticilerimden ricam hayal satmasın gerçekçi olsun. Şampiyon olacağız diye yola çıkmasın çıkarsa belki de Sakaryaspor un yarınları kötü olacak. Bakın bugün Gaziantep gibi bir takım yok oldu karabük, Kocaeli, Bursa, Karşıyaka bu takımların durumu ortada. Biz bunlara benzemeyelim. Hepimiz istersek bu takımı ilk senede toparlarız. Hayal satmadan bütçemize göre iş yaparacaksın yarınlarımız çok aydınlık olur. Yarınlarımızı, gençlerimizi Sakaryaspor’dan mahrum etmeyelim.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2019, 20:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER