Hatipoğlu'nun 8 Mart Mesajî

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, “Geçmişte olduğu gibi ülkemizin geleceğine de damga vuracağına tüm kalbimle inandığım kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”dedi.

Hatipoğlu'nun 8 Mart Mesajî
banner3

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklama “Evinde anne, iş yerinde çalışan, toplumda ise saygın bir fert olan kadınlar, gerek toplumda gerekse ailede önemli roller üstlenmektedir. Gerek dinimiz gerekse gelenek ve göreneklerimizde kadına büyük önem verilmektedir. Bu nedenle kadının olmadığı ya da ihmal edildiği toplumların sağlıklı olması, gelişme göstermesi mümkün değildir. 4 milyonu aşan üye sayısı ile dünyanın en büyük kadın sivil toplum örgütlerinin başında gelen AK Parti Kadın Kolları; istediğimiz şartların oluşmasında en büyük sorumluluk ve görevin kendisine düştüğünün bilincinde hareket etmektedir” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ KADINLAR

Girdiği her seçimde milletimizin teveccühü ile zafer kazanan AK Parti kadrolarının iktidarı boyunca, kadın-erkek eşitliği, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadınların istihdamıyla ilgili çok önemli yasal düzenlemeler yaptığını ifade eden Hatipoğlu, “ Aile içi şiddetin, kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin, cinayetlerin ülkemizin gündeminden tamamen çıkması birinci önceliğimiz oldu. Genç kızlarımızın okumasının önünde engel teşkil eden yasakçı zihniyetle mücadele etti. Okullarımızda, kamu dairelerimizde ve TBMM’sinde artık kadınlarımız tercihlerinden ötürü ayrımcılığa maruz kalmıyor. Eğitim imkânları artırılarak ve siyasette aktif katılımları sağlanarak toplumsal bütünlüğümüze önem veren bir çatı altında hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz”diye konuştu.

GURUR DUYUYORUZ

Hatipoğlu, “Bilim, siyaset, eğitim, kültür sanat, spor ve iş dünyasında büyük başarılara imza atarak ülkemiz ve yurt dışında adından saygıyla söz edilen kadınlarımızla gurur duyuyoruz. Geçmişimizde rolü büyük olan kadınlarımızın, sevgiyi yüceltip, adaleti esas alarak ülkemizin geleceğine de damga vuracağına tüm kalbim ile inanıyor; 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyorum.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2015, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER