Halk Eğitim Müdürü SAÜ’de Genel Sekreter Yardımcısı Oldu

Serdivan Halk Eğitim Müdürü Ali Çiydem, Sakarya Üniversitesi’ne Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı. Halk Eğitim Müdürü olan Çiydem’in SAÜ’de üst düzey bir göreve atanması tartışmalara neden oldu.

Halk Eğitim Müdürü SAÜ’de Genel Sekreter Yardımcısı Oldu
banner3

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Serdivan Halk Eğitim Müdürü Ali Çiydem’i üniversitenin Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirdi. Eğitimci kökenli olan Ali Çiydem, 2005 yılında Sapanca’da öğretmen olarak göreve başlamıştı. Daha sonra Sakarya’da öğretmenlik ve yöneticilik görevleri yapan Çiydem, 2018 yılında Serdivan Halk Eğitim Müdürü olarak atandı. Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif olan Ali Çiydem, Cihannüma Derneği’nin bir önceki Sakarya İl Temsilcisiydi. Cihannüma’nın Sakarya’da şuan ki temsilciliğini ise Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin(SAÜSEM) müdürlüğünü yürüten Doç. Dr. Fatih Yardımcıoğlu yürütüyor.

YENİ BİR TARTIŞMALI ATAMA YOLDA

Ali Çiydem’in SAÜ Rektörü Prof. Dr Fatih Savaşan’ın talimatıyla Sakarya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığına atanması ise tartışmalara neden oldu. Halk Eğitim Müdürü iken geçtiğimiz günlerde SAÜ’ye atanan Çiydem ile ilgili tartışmalar sürüyor. Öte yandan özellikle siyasi kesimin yakından tanıdığı bir ismin de SAÜ’de üst düzey bir göreve getirileceği iddia edildi. Bu isimle ilgili iddiaların birkaç gün içerisinde netleşmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 19:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet DURCEYLAN
Mehmet DURCEYLAN - 2 hafta Önce

Başarılı bir eğitimci. Yerinde bir atama olmuştur. Herkes kendi kendine şu soruyu sormalıdır. Ben bu ülkeye ne kadar faydalı işler yapıyorum? Cevabınızı da kendinize saklayın. Eleştiriden önce kendini özeleştriden geçirin ve adil olun.

SIRADAKİ HABER