Hain Saldırıda Sakaryalı Asker Yaralandı!

Irak’tan Hakkari üs bölgesine yapılan saldırıda üç asker şehit olmuş bir askerde yaralanmıştı. Yaralı Piyade Uzman Çavuş Celal Hayta'nın Sakaryalı olduğu öğrenildi.

Hain Saldırıda Sakaryalı Asker Yaralandı!
banner3

Yaralanan askerin Adapazarı Kurtuluş Mahallesi'ndeki baba evine gelen askeri yetkililer aileye olayla ilgili bilgi verdi.

Olayın duyulmasının hemen ardından baba evi ziyaretçi akınına uğradı. Piyade Uzman Çavuş Celal Hayta'nın Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınacağı öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Olay sonrası teröristlere ait hedefler meşru müdafaa hakkı kapsamında bölgedeki kara ateş destek vasıtalarımız ile derhal ateş altına alınmış olup, hava harekatı ile desteklenen operasyonlar da başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz."

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER