Gülen'in 1 Numarası Sakarya'lı Uzun Cevdet

Paralel Yapı'nın en tepesindeki mahrem hizmetler sınıfı imamı Sakarya’lı Cevdet Türkyolu illegal faaliyetlerin planlayıcı ve uygulayıcısı olarak biliniyor.

Gülen'in 1 Numarası Sakarya'lı Uzun Cevdet
banner3

MEDYAROTA / SABAH GAZETESİ

Aslen Sakarya’nın Serdivan İlçesi Aralık Mahallesinden olan Uzun Cevdet bu yönüyle de Paralel Devlet'in Fethullah Gülen'den sonraki 1 numarası.

Sabah Gazetesinin haberine göre ;

SABAH, Paralel Yapı'nın; emniyet, istihbarat, yargı ve Türkiye imamlarından sonra paralel hiyerarşi piramidinin en tepesinde yer alan mahrem hizmetler sınıfı imamını da açıklıyor. Yapılanmanın lideri olan Fethullah Gülen'den sonra gelen bu isim, Cevdet Türkyolu... Gülen örgütünün üst yönetiminde 'Uzun Cevdet', 'Uzun Abi' ve 'Cevdet Abi' lakaplarıyla anılan Türkyolu, SABAH'ın 17 Aralık yargı darbesi girişiminden önce bulup görüntülediği 'Kozanlı Ömer' lakaplı emniyet ve istihbarat imamı Osman Hilmi Özdil'in de patronu. 

ABD BANKALARINDA 1.8 MİLYON DOLAR 
'Kozanlı Ömer'in doğrudan talimat aldığı kişi olan Cevdet Türkyolu, Fethullah Gülen'in, 1999'dan beri ikamet ettiği Pensilvanya'daki malikânenin yanındaki 3 katlı bir villada ailesiyle oturuyor. Türkyolu'nun Pensilvanya civarında 2 ayrı villası daha var. SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün ulaştığı bilgilere göre Türkyolu'nun ABD bankalarında 1.8 milyon dolar nakit parası bulunuyor. 'Süper imam' Türkyolu, istihbarat birimlerinin tespitine göre yapının illegal faaliyetlerinin planlayıcı ve uygulayıcısı. Bu yönüyle paralel devletin Gülen'den sonraki 1 numarası. Fethullah Gülen'in geçtiğimiz günlerde vefat eden kardeşi Seyfullah Gülen'in de damadı olan Türkyolu, 72 yaşında ölen kayınpederinin Erzurum'daki cenazesine gelmedi. Zira Türkiye'ye gelmekten çekiniyor. Cenazeye Vedat Türkyolu'nun eşi Mebruke Türkyolu (Seyfullah Gülen'in kızı) katıldı. 

İZLENİRİM DİYE TEKNOLOJİ KULLANMIYOR 
Gülen yapılanması içinde daha çok 'Uzun Cevdet' namıyla bilinen Cevdet Türkyolu, Fethullah Gülen'in, 'mahrem hizmetler' adı verilen sınıfın yönetimini emanet ettiği isim… Paralel devlet örgütlenmesinde en önemli unsur, mahrem hizmetler adı verilen özel sınıf. Harp okulu, siyasal bilgiler ve hukuk fakülteleri ile polis akademisinden mezun olanlar bürokraside paralel devlet adına bu sınıfın mensubu olarak faaliyet gösteriyor. 'Uzun Cevdet' işte bu kozmik yapıyı yöneten isim. Fethullah Gülen'in kasası ve sağ kolu olan Cevdet Türkyolu, yapı içinde çekinilen ve hatta Gülen'in yanında elleri cebinde durabilen tek kişi. Teknik takibe karşı önlem olsun diye elektronik cihaz kullanmayan ve görüşmelerini yüz yüze ya da canlı kuryeler vasıtasıyla yapan Türkyolu, acil durumlarda şifreli olarak Facetime kullanıyor. 

BANK ASYA'DAN HAKSIZ KAZANÇ 
Cevdet Türkyolu'nun futbolcu Arif Erdem ile çok yakın ilişkisi olduğu ve onunla borsada manipülatif kazanç sağladığı yönünde de istihbari bilgiler var. Türkyolu, Gülen'e bağlı Bank Asya'nın Katarlılarca satın alınacağı beklentisiyle 75 kuruşa kadar düşen banka hisselerinden 1 milyon lot aldı. Bu alımından dolayı bankayı zarara uğratan Türkyolu, alımı bankanın Kurumsal Pazarlama Müdürü Muhammet Ercüment Solmaz vasıtasıyla gerçekleştirdi. Bank Asya'nın gizli yatırımlarını yöneten isim olan Solmaz da istihbarat birimlerinin tespitlerine göre 'cemaatin ağabeyleri'nin paralarını yöneten kişi. 'Ağabeylere' piyasanın üzerinde faiz veren Solmaz, Bank Asya ve İpek Grubu'nun hisse değerlerini Gülen'in yayın organlarında yayımlattığı haberlerle yükseltmeye çalışıyor. Gülen'in Pensilvanya'daki kişisel bakım ve günlük işlerini gören Salih Dinçer de Bank Asya'ya girdi sağlanması için bir özel bankadaki hesabından 250 bin TL'yi aktardı. Dinçer'in 480 bin TL nakit parası var ve bu para da Muhammet Ercüment Solmaz tarafından yönetiliyor. Cevdet Türkyolu'nun oğlu Esat Türkoğlu'nun Ferrari ile dolaştığını daha önce Takvim duyurmuştu. Takvim'in haberinde "Tek ceketim var" diyen Gülen'in, Türkyolu başta olmak üzere akrabalarının mal varlıkları açıklanmıştı. 

İŞTE SABAH'IN DEŞİFRE ETTİĞİ İMAMLAR

'Süper yetkili imam' Cevdet Türkyolu, SABAH'ın bulduğu sekizinci imam. SABAH, Paralel Yapı'nın diğer önemli imamlarını da daha önce deşifre etmişti. İşte o isimler: 
 Emniyet ve istihbarat imamı Kozanlı Ömer lakaplı Osman Hilmi Özdil 
 Yargı imamı Ahmet Can 
 MİT imamı 'Sinan' kod adlı Murat Karabulut 
 Üst yargı imamı Osman Karakuş 
 Türkiye imamı Mustafa Özcan 
 Alevilerden sorumlu imam Süleyman Uysal 
 Mülkiye imamı Mahmut Akpınar

 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2015, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER