banner28

GÖZ POLİKLİĞİNİ İÇİN AÇIKLAMA

Pazartesi günü MedyaRota.com'da yayınladığımız 'Cerrahi Müdahale Odası'nda Hep Birlikte Soyunuyorlar' isimli özel haberimiz sonrası Sakarya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından açıklama gerçekleştirildi.

GÖZ POLİKLİĞİNİ İÇİN AÇIKLAMA
banner3

İŞTE O AÇIKLAMA

Hastane yönetimi tarafından verilen bilgiler sonrasında Sakarya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada, "Medyarota.com internet sitesinin 12 Haziran 2017 Pazartesi günü yayınladığı haberde, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Korucuk Kampüsü’nde hizmet veren Göz Servisi’nde ameliyata girecek olan ve ameliyattan çıkan hastalar için soyunma odası olarak hazırlanan alanın yetersiz, uygunsuz ve çokça hasta tarafından aynı anda kullanıldığı; odada dolap dahi bulunmadığı, bu yüzden dolayı hastaların sıkıntı çektiği iddia edilmiştir. Habere ilişkin yapılan incelemede, Göz Servisindeki operasyona hazırlık için hastaların soyunup giyindikleri alan kısa bir süre önce hastane yönetimi tarafından yeniden düzenlenmiştir. Serviste erkek ve kadın hastalar için iki ayrı alan bulunmaktadır. Soyunma alanlarında üç ayrı kabin bulunurken, kabinlerin içinde hastalara kolaylık sağlaması açısından sandalyeler ve elbiselerini asacakları askılıklar mevcuttur. Bunun yanında kabinlerin boşalmasını bekleyen hastalar için bekleme alanında oturma grubu ve ihtiyaç durumu düşünülerek ellerini yıkamaları için lavabo ile eşya koyula bilen dolaplar mevcuttur." ifadelerine yer verildi.

Öte yandan hastaneden yapılan bu açıklamada belirtildiği üzere yapılanların olumlu ancak yeterli olmadığı ve bir takım düzenlemelerin daha yapılmasının gerektiği duyarlı vatandaşlar tarafından belirtildi. 

[ilgili-haber=33650]

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER