GÖKHAN KORKMAZ TUGİK'TE SAKARYA'YI TEMSİL EDECEK

Sakarya Genç İş Adamları Derneği (Sakarya GİAD)’nin Kurucu Başkanı Gökhan Korkmaz, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TUGİK) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Sakarya’yı TUGİK’te temsil edecek olan Korkmaz, “şahsi olarak bu kadar güçlü bir kolda Konfederasyonun Yönetim Kurulu Üyesi olmam çok önemli değil Sakarya’nın konfederasyonda temsil edilecek olması önemlidir” ifadelerini kullandı.

GÖKHAN KORKMAZ TUGİK'TE SAKARYA'YI TEMSİL EDECEK
banner3

2015’TE KURULDU

Sakarya GİAD’ın 2015 yılında nasıl kurulduğunu anlatan Sakarya GİAD Başkanı Gökhan Korkmaz, “Sakarya GİAD aslında Genel Başkanımız Erkan Güral’ın da bire bir istişareleriyle, fikirleriyle bir amaç doğrultusunda Türkiye’nin geleceğine hizmet etmek isteyen genç iş adamlarının bir çatı altında toplandığı yerdir. Konfederasyonumuz bizler için bir enerji kaynağıydı. Biz bunları takip ettikçe Türkiye’nin geleceğine gençlerin imza ataması gerektiğini düşündükçe, Sakarya da böyle bir iş adamı derneğinin olmaması bizleri birazcık bu konuya heveslendirdi. Sakarya’da 50 tane genç, işinde sektöründe başarılı girişimci iş insanlarını bir araya toplayarak Sakarya GİAD’ı 2015’in başında kurduk” dedi.

 

50’DEN FAZLA SORUMLULUK PROJESİ

2 yıl içerisinde 50’den fazla Sosyal Sorumluluk Projesi gerçekleştirdiklerini ifade eden Korkmaz, “2 yılı aşkın süredir de Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu çatısı altında Sakarya’da birçok sosyal sorumluluk projesine gerçekleştirdik. Sakarya GİAD 2 buçuk yıldır Sakarya ve Türkiye’ye hizmet eden bir genç iş adamları derneğidir. İnsanları bir çatı altında toplamak, başlı başına bir sinerji ve emek gerektiriyor. Devlet büyüklerimizle ve protokol üyelerimizde her fırsatta bir araya gelerek Sakarya GİAD ile Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonunu ve amaçlarımızı anlattık. Bunlara bağlı olarak 50’nin üzerinde sosyal sorumluluk projesini ben ve arkadaşlarım bir arada çalışarak gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

 

“MİLLETİMİZ VE TÜRKİYE YARARINA”

Özellikle eğitim alında gerçekleştirdikleri projelerden bahseden Korkmaz, “Sakarya’da Eğitim Haftası etkinliği düzenledik. Anıtkabir’de Ulu Önder Atatürk’ün huzurunda çelenk koyarak başlattık. Okullarda seminerler, öğrenci eğitimleri, mesleki tanıtımlar gerçekleştirdik. İhtiyaç sahibi okulları kütüphanelerinin yenilenmesi gibi birçok projeye imza attık. Gençlerimizi birçok alanda bir araya toplayarak istişare zeminleri oluşturduk. Bir okulumuzun etrafında güvenlik kamera sistemlerini arttırarak okul güvenliklerin artırılması yönelik projeler gerçekleştirdik ve bunun Sakarya Emniyet Müdürlüğümüze bağlantısını sağladık. Farklı noktalarda ihtiyaç sahibi çocukların ihtiyaçların giderilmesi doğrultusunda iş camiasını bir çatı altına getirdik. Milletimizin ve Türkiye’nin yararına birçok projeyi gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

 

2017 HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

2017 yılı ile ilgili olarak hedeflerini açıklayan Korkmaz, “2016 yılı aslında hepimiz için zor bir yıl oldu. Hain darbe planıyla bütün ülkenin farklı bir sürece girdiği, ticaretin etkilendiği, önümüzü görmekte zorlandığımız bir süreçti ama şükürler olsun ki; hain darbe planı gerçekleştirilmek istendiği Cuma akşamından sonraki Pazartesi günü hepimiz işinin başında tekrardan devam edilebilir tekrardan bu ticaretimizi sürdürülebilir durumdaydık. Böyle bir sıkıntılı süreci Türkiye atlattı ve atlatmasını yardımcı olmak adına hepimiz gayret gösteriyoruz. 2017 yılında da bunun içinde gayret gösterme zamanıdır. Hep beraber ekonomin güçlü olması çalışacağız ve olumlu sinyaller alıyoruz. Ülkenin 2023 hedefleri doğrultusunda ilerlemesi noktasında güçlü Türkiye’yi hayal ediyoruz. Bunun içinde İş Adamları Dernekleri, gençlerin daha cesaretli ticaret yaptıkları, doğru sosyal ilişkiler kurdukları bir dernek yapısı oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

 

SAKARYA’YI TEMSİL EDECEK

TUGİK’te Sakarya’yı Temsil edeceğini belirten Korkmaz, “Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonun (TUGİK) bir derneğiyiz ve Türkiye’de TUGİK bünyesinde 70’in üzerinde derneğimiz var. Geçtiğimiz aylarda İzmit Derneğimizi Sakarya’da ağırladık ve iş adamları bir araya getirdik. 16 ila 19 Mart Antalya’da gerçekleşen İş zirvesinde Sakarya GİAD ana sponsor oldu ve tüm Türkiye’den iş adamlarını oraya getirerek birbirleriyle ticaret yapacak bir ortam hazırladık. TUGİK Genel Başkanımız Erkal Güral’ın takdirleri ve delegelerimizin teveccühüyle bende Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildim. Bu camiamızda ciddi anlamda yankı uyandırdı, çalışan gençlerin bu Konfederasyonda yönetimde olması tabi ki talep edilen bir şeydir. Şimdi önemli bir görevi üstlendik ve tüm Türkiye’deki dernekler adına çalışırken 10 bin üyemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışırken Cumhurbaşkanımızın söylediği; ‘takdire şayan işler yapıyorsunuz’ sözünü sürdürebilmek adına yönetim kurulunda görev alacağım. Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte en iyi şekilde Konfederasyonumuzu temsil edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“ÇALIŞMALARI SÜRDÜRECEĞİZ”

Sakarya GİAD’ı daha etkin ve güçlü kılmak adına çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Korkmaz, “Sakarya GİAD’da, Sakarya’mızı güçlü kılmak adına çalışmaya devam edeceğiz. Ciddi üye taleplerimiz var bu konuda çok seçici davranıyoruz. Kesinlikle kişinin ticari büyüklüğüne, konumuna bakmıyoruz. Öncelikle hayallerine, dürüstlüğüne ve Sakarya’ya katabileceklerine bakıyoruz. 2017’de hem TUGİK Yönetim Kurulu Üyesi olarak hem de Sakarya GİAD Başkanı olarak Sakarya ve Türkiye için elimden gelen maksimum gayretle çalışmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

 

ÖNEMLİ PROJELER

Gelecek dönemde Sakarya için önemli projeleri Sakarya GİAD ve TUGİK katkısıyla gerçekleştireceklerini ifade eden Korkmaz, “Konfederasyon Genel Kurulumuzun gerçekleşmesiyle beraber Yönetim Kuruluna seçilmem mutlulukla karşılandı. Üyelerimiz, yakınlarımız, iş camiası sırasıyla tebriklerde bulundular. Gökhan Korkmaz’ın şahsi olarak bu kadar güçlü bir kolda Konfederasyonun Yönetim Kurulu Üyesi olması çok önemli değil Sakarya’nın konfederasyonda temsil edilecek olması önemlidir. Bu konuda şahsi bir başarı konusu değildir. Birçok kişide taktir eder ki; Bende benimde yol yürüyen Kurul Üyelerim başta olmak üzere bana inanmış olan Sakarya GİAD’a ve TUGİK Genel Başkanı’nın bana verdiği desteklerle gerçekleşmiştir. Sakarya’nın geleceğine katkı sağlayacak projelerini konfederasyonumuz iş birliğiyle gerçekleştirmek için ümitliyim. Türkiye’nin geleceğini sivil toplum kuruluşları belirleyecek, burada gönüllü çalışan insanlar belirleyecek. Sürekli genç enerjiye ihtiyacımız var buna da Sakarya GİAD’ın katkı sağladığını düşünüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER