Gökdemir, Elli4 Medya'yı Ziyaret Etti

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Hasan Ali Gökdemir Elli4 Medya’yı ziyaret etti...

Gökdemir, Elli4 Medya'yı Ziyaret Etti
banner3

Eğitimci kimliği ile öne çıkan, AK Parti Sakarya Milletvekili aday adayı Hasan Ali Gökdemir, MedyaRota.com, Elli4Haber.Com ve Kent Dergisinin yayıncısı olan Elli4 Medya Ltd ‘nin ofisini ziyaret etti.


Ziyarette MedyaRota.com Genel Yayın yönetmeni Ersin İbil ile görüşen Gökdemir Aday adaylığı süreci ile ilgili bilgi verdi.
Sakarya’ya hizmet etmek için milletvekili aday adaylığına başvurduğunu söyleyen Gökdemir, hükümetin eğitim konusunda yapacağı çalışmalarda kendisinin de yer almak istediğini söyleyerek Sakaryada 72 tane Milletvekili aday adayı için de iyi dileklerde bulundu.

 

"Aday Adaylarının hepsi birbirinden değerli. Genel Merkezin en uygun 7 ismi aday olarak göstereceğine inanıyorum. Bu isimler arasında yer alsam da almasam da ben desteğim aynı şekilde devam edecektir” dedi.Hasan Ali Gökdemir Kimdir?
Adapazarı’nın saygınlığıyla bilinen ailelerinden Gökdemir ailesinin bir ferdi olan Hasan Ali Gökdemir, 93 harbinde Doğu Karadeniz ve Kafkasya’dan Sakarya’ya gelerek Karasu, Hendek ve Kocaali ilçelerine yerleşmiş geniş bir sülâle olan “Batmanoğulları” sülâlesine mensuptur.
1965 yılında Karasu’nun Yuvalıdere köyünde doğan Gökdemir, ilkokula köyünde başlayıp, Adapazarı Mithatpaşa İlkokulu’ndan mezun oldu. Ortaokul ve liseyi Sakarya İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. (1985) Aynı sene, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü’nü kazandı. Burada okurken tekrar üniversite sınavına girerek Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. (1986) İlahiyat Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu.

 

Üniversite Yılları
İlahiyat Fakültesi’nde okurken bir yandan da Asfa Dersaneleri’nde 1988 ve 1989 yılları yaz döneminde Anadolu’daki tüm İmam Hatip Liseleri’nin birinci, ikinci ve üçüncülerinin katıldığı ÖSS hazırlık çalışmalarında idareci olarak sorumluluk aldı. Şimdilerde bürokrasinin etkin kademelerinde görev alan bu öğrencilerin ÖSS hazırlık çalışmalarından arta kalan zamanlarında İstanbul’daki kültür hayatını tanımalarına, fikir ve düşünce adamlarıyla tanışarak yeni ufuklar kazanmalarına yardımcı oldu.
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Öğrenci Başkanlığı yaptığı dönemde, daha sonraki yıllarda sayısı 30’a kadar çıkan ilk öğrenci kulüplerinin kuruluşuna öncülük etti.
1989 yerel seçimlerinde Refah Partisi adaylarıyla birlikte aktif çalışmalar yürüttü.
‘İşleri meşgul insanlar bitirir.’ cümlesini diline pelesenk ederek arkadaşlarını sosyal faaliyetlere yönelmeleri için teşvik etti.

 

Yüksek Lisans Eğitimi
Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü’nde yüksek lisansını yaparken aynı zamanda Osmanlıca, İbranice ve Süryanice öğrenmek için özel dersler aldı. Türkiye’de daha önce hiç çalışılmamış bir konu olan ‘Hristiyanlıkta Kadın’ konusunda tez çalışması yaptı. Bu esnada aynı zamanda bir din adamı olan Üsküdar Amerikan Koleji müdürü Alan McCain ile kilise babalarının yazıtları üzerinde ve Kadın Eserleri Kütüphanesi’nde çalışmalar yaptı. 1994 yılında Hıristiyanlıkta Kadın konulu tezini savunarak yüksek lisansını tamamladı.

Öğretmenlik ve Eğitim Çalışmaları
İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduğu 1991 senesinde İstanbul Pendik Esenyalı’da öğretmenliğe başladı. Aynı zamanda Üsküdar’da Özel Asfa Lisesi’nde ders verdi. 1993 yılında devlet memurluğundan istifa ederek Özel Asfa Eğitim Kurumları’nda kadrolu eğitimci olarak göreve başladı.
1998-1999 yıllarında vatani görevini Iğdır’da tamamlayarak, Asfa Eğitim Kurumları’nda Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 2001 yılında aynı okulda Okul Müdürü oldu.
Daha sonra yine müdür olarak bulunduğu Özel Güneşli Koleji’nde yürüttüğü çalışmalarla okulun vizyonunu geliştirdi ve öğrencilerinin ÖSS’de dereceye girmelerini sağladı.
Aynı şekilde müdürlüğünü yürüttüğü Çamlıca’daki Özel Erdil Koleji’nin ÖSS’de (Türkiye’deki Anadolu liseleri puan sıralamasında) 4.lüğe yükselmesini sağladı.

 

Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü
Hasan Ali Gökdemir, 2006 yılında Asfa Eğitim Kurumları’na Genel Müdür oldu. Burada da öğrencilerinin başarılarını arttırıcı çalışmalar yaparak, Asfa markasına katkıda bulundu. Birçok öğrencinin derece ile üniversitelerin çeşitli bölümlerine girmelerini sağlayan çalışmalar yürüttü. “Asfa 2020 Vizyon Çalışmaları”nı başlatarak vizyoner toplantılar yaptı.

 

Özel Okul İşletmeciliğine İlk Adım
2013 senesinde, İstanbul Pendik ve Kocaeli’de iki kampüsü bulunan Cebir Okulları’nda Genel Koordinatör olarak göreve başladı. Cebir Okullarının kurumsal yapısının geliştirilmesi için çalışmalar yürüttü. Halen özel okul işletmeciliğini sürdürmektedir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Bünyesinde Yürüttüğü Çalışmalar
Hasan Ali Gökdemir, Milli Eğitim Bakanlığı’nın kanun, yönetmelik ve yönergelerinin değişim süreçlerinde Özel Öğretim Kurumları Birliği (ÖZKUR-BİR) ve MÜSİAD toplantılarında oluşturulan raporlara katkıda bulundu.

 

Katkı Sunduğu Çalışmalar
2009 yılında Asfa Genel Müdürlüğü esnasında Bakanlar Kuruluna sunulmak üzere hazırladığı dilekçe sonucu, Bakanlar Kurulu kararıyla Arapça’nın okullarda 2. yabancı diller arasında yer almasını sağladı.
İngilizce ve Arapça bilen Gökdemir, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER