Geri Dönüyorlar

Geçmiş dönemde puan sıralamasında yeterli puanı alamadığı öngörülen müdür ve müdür muavinlerine görevleri teker, teker iade ediliyor. Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesinde müdür olarak görev yapmış olan ve ardından puan sıralamasına göre Sakarya’ya atanan Necdet Reis tekrar görevinin başına geliyor.

Geri Dönüyorlar
banner3

Geçmiş dönemde puan sıralamasında yeterli puanı alamadığı öngörülen müdür ve müdür muavinlerine görevleri teker, teker iade ediliyor. Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesinde müdür olarak görev yapmış olan ve ardından puan sıralamasına göre Sakarya’ya atanan Necdet Reis tekrar görevinin başına geliyor.  Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesinde müdür olarak görev yapan davacının 59,44 değerlendirme puanı alması sonucunda müdürlük görev süresinin uzatılmamasına ilişkin işlemin yürütülmesinin durdurulması ve bilahare iptali istenilmektedir.

Karar veren Sakarya 1. İdare Mahkemesi’nce dava dosyası incelenerek yürütmenin durdurulması istemi hakkında işin gereği düşünüldü; dava, öğretmen olan ve Sakarya İli, İmkb Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesinde müdür olarak görevini yürütülen davacı hakkında yapılan değerlendirme sonucunda davacının 75 puanın altında değerlendirme puanı 59,44 puan alması nedeniyle okul müdürlüğü görev süresinin uzatılmamasına dair işlemin iptali ile yürütülmemesinin durdurulması istemiyle açılmıştır.

 Dava konusu işlem nedeniyle davacının görevi ve görev yeri değişeceği, bu değişikliklerin silsile halinde il düzeyinde diğer görev ve görev yeri belirlemelerini etkileyeceği dikkate alındığında, dava konusu işlemin; uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğurabileceği anlaşılmıştır. Açıklanan nedenlerle; hukuka aykırı açık olan dava konusu işlemin;uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğurabileceğinde 2577 Sayılı Kanunun 27.maddesi uyarınca teminat alınmaksızın yürütülmesinin durdurulmasına, kararın tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz yolu açık olmak üzere, 12/01/2015 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.  Ayşenur ELMACI

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER