Gençlik Başkanından Paralel Açıklaması!

AK Parti Gençlik Kolları Başkan adayı Yusuf Demir’in Twitter hesabında paylaştığı dershane tweetleri ve paralel yapının önemli yazarlarına olan muhabbeti gençlik kolları kongresi öncesinde gündeme getirildi.

Gençlik Başkanından Paralel Açıklaması!
banner3
Bu iddialar üzerine açıklamalar yapan AK Parti Sakarya Gençlik Kolları Başkan Adayı Yusuf Demir bir açıklama yaptı.Açıklamasında "Cumhurbaşkanımız'ın kandırıldığı gibi ben de kandırıldım" imasında bulunan Demir bu açıklamalarıyla tepkileri üzerine çekti. Öte yandan Demir'in açıklamalarında yaşının AK Parti Gençlik Kolları Başkan Adayı olmasına engel olduğu söylentilerine yer verilmedi.İşte Demir'in o açıklamaları;

Ak Parti Gençlik kolları başkanlığı gibi çok mühim bir noktada başta Sakarya olmak üzere, ülkem ve bütün insanlık adına güzel işler yapmak için adalet kavramının sarsılmaz bir şekilde tesis edilerek, dedikodudan, Bizans oyunlarından, yalandan ve iftiradan uzak hakkaniyetle “kim var diye sorulduğunda sağına soluna bakmadan bir adım öne çıkacak asımın nesilleri için” girdiğim siyaset kurumunda karşıma çıkan son derece çirkin maksadının üzüm yemekten çok bağcığı dövmek olan seviyesiz ve her şeyi ile haset kokan bu haberler beni başladığım işe olan sarsılmaz inancımı daha da perçinledi.  Şöyle ki ;

Davamın lideri Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ında “ne istedilerse verdik. Biz onlara inanmıştık onlar bizi kandırmışlar” demeden önce ülkeme hizmet ettiğim düşüncesi ile birlikte olduğum insanların ülkeme, davama ve davamın lideri Recep Tayyip Erdoğan’a karşı ihanet içinde olduklarını gördüğüm . 17-25 Aralık darbe girişimleri sürecinde derhal bütün ilişkilerimi kestim. Zira herkes gibi bende kandırılanlardan olmuştum.

Bu ahvalde ülkeme ve davama karşı yapılmış bu saldırıların karşısında durmak, gençliğin de doğru noktada saf tutmasını sağlamak için elimden gelen gayreti göstereceğimden Sakarya Ak Parti gençlik kollarına başkan adayı olarak gösterildim.

Kamu oyuna saygıyla duyurulur.

Yusuf DEMİR

OLAY NASIL GELİŞTİ
KİMLİK BELİRSİZ

Gençlik Kolları kongresi öncesinde basın kuruluşları ve Ak Parti üst düzey yöneticilerine kimlikbelirsiz5@hotmail.com adresinden gönderilen mail de Demir’in paralel yapıya destek verdiği ima ediliyor.

Twitter’da yapılan paylaşımlarında yer aldığı mailde;

“15 Şubat’ta yapılacak olan Sakarya il Gençlik Kolları kongresi öncesi Sakarya Ak Gençlik karışmış durumda. Ak Parti kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting meydanlarında paralelle mücadele vurgusuna rağmen Genel Merkez Gençlik Kolları’nın Sakarya İl Başkanlığı için atadığı isim kafalarda soru işaretine yol açtı.

Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanlığına adaylığı kesinleşen Yusuf Demir’in dershanelerin kapatılması sürecinde cemaatin yanında tavır aldığı ve sürekli olarak Mehmet Baransu, Emre Uslu gibi kişilerin yazılarını da paylaştığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER