Gelin Canlar Bir Olalım

Yöçeyder Serdivan’ın ‘Gelin canlar bir olalım’ konulu konferansı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Gelin Canlar Bir Olalım
banner3

Yöçeyder Serdivan’ın hazırladığı Rize Eski Millet Vekili Şevki Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘gelin canlar bir olalım’ konulu konferans yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik,AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolu Başkanı Şehime Kayave çok sayıda vatandaş katıldı.
Konferans İlim ve Hayra Hizmet Derneği Başkanı, Eskişehir emekli müftüsü Enver Töre Hocanın okuduğu Kur’an tilavetiyle başladı.

Açılış konuşmasını yapan Serdivan Yöçeyder yönetim kurulu üyesi Murat Akyüz toplum hep aynı fertlerden oluşmuyor. Bu toplumda yaşlılarımız var, kadınlarımız var, hastalarımız ve çocuklarımız var. En önemlisi yetim ve öksüz çocuklarımız var. Bu açıdan baktığımız da bir kesimin güçlü olduğu diğer kesimin ise yardıma ilgiye ve en önemlisi şevkate muhtaç olduğu ortaya çıkıyor. Bu gerçekten hareket ederek, sağlam bir toplumsal bünyeye sahip olmak istiyorsak, erdemli bir toplum olmak istiyorsak, bu sevgiye, şefkate, muhtaç olan çocuklarımıza sahip olmak gerekiyor.

Dünyanın en büyük sevgilerinden olan anne ve baba sevgisinden mahrum kalan toplumuzun bağrı yanıkları olarak bilinen yetim ve öksüz çocuklarımız için seferber olmak insani görevlerin en başında yer almalıdır.

Yetim ve öksüz çocuklarımıza karşı sorumluluklarımız maddi ve manevi olarak iki kısımda ele alabiliriz; maddi sorumluluklarını Allah razı olsun iş adamlarımız karşılıyorlar bununla birlikte bize düşen en büyük görev manevi ihtiyaçlarını karşılamak diye düşünüyoruz.  Çocuklarımıza şefkat dolu davranışlar sergilemek, sevgi dolu bir ortam hazırlamak, eğitimleriyle ilgilenmek, dini bilgiler vermek, güzel bir ahlak kazandırmak, topluma faydalı gençler olmalarını sağlamak bizim derdimiz.

Öksüz ve yetimlerin öncüsü sevgili peygamber efendimizdi. Daha küçük yaşlarda hem baba hem de annesinden ayrı büyümek zorunda kalmıştı. Efendimiz hayatı boyunca öksüz ve yetimlere sahip çıkmaya her zaman onlarla birlikte olmaya çalışmıştır. Onun bu sünnetini,bugün devam ettirmek her şeyin üstündedir.bu bağlamda bizlerden desteğini esirgemeyen ve bize bugün ev sahipliği yapan serdivan belediye başkanımız Yusuf Alemdara,AK Parti Serdivan ilçe başkanımıza, İlçe Kadın Kolu başkanımıza ve siz  değerli kıymetli misafirlerimize teşekkürü bir borç biliyorum.

Bu davaya damgasını vuran, dava adamı çok kıymetli hocamızı Sakarya’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Programa neden ’gelin canlar bir olalım’ diyoruz biliyor musunuz? Diye sözlerine başlayan Şevki yılmaz hoca, ümmet olarak birlik içinde olmak gerektiğini, emperyalist güçlerin sürekli kardeşi kardeşe kırdığını söyledi.

Günümüze kadar millet olarak birçok badireler atlatıldığını, Müslüman coğrafyasında birçok kirli oyunların oynandığını, Müslümanların kendi topraklarında zulüm gördüğünü vurguladı. Müminler asla Allah’tan ümidini kesmez. O günde ümitsiz değildik. Bugünde değiliz  Elhamdulillah .

İstanbul fethinin iki büyük sebebi olduğunu kaydeden yılmaz. Bu iki mühim sebebi bilmezsek Türkiye’nin önemini bilemeliyiz. En büyük hazinemiz vatandır.

Allah; valileri, belediye başkanlarını, Cumhur Başkanlarını, başbakanları ve yöneticileri Arapça ‘ana’ kökeninden tarif etmiştir. Neden, babanın merhameti var ama ananınki daha fazla. Yöneticiler topluma ana gibi şefkatli ana gibi merhametli olmalı.

Bu ümmetin ilk anası yeryüzünde hadis-i şerif’in tecellisi ile Fatih Sultan Muhammed han oldu. Ne Afrika sömürüldü. Ne Asya sömürüldü. Biz tarihte insanlığa böyle analık yapmış bir milletiz. Cenab-ı Allah bu millete bu imkanı lütfetti,  ama içimizdeki hainler, bu memleketi içeriden yediler, cihan devletini ortadan kaldırdılar. Şeklinde konuştu.

Konferans sonunda konuşmacı Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz ‘programı düzenleyen  başta Yöçeyder Başkanı Yaşar  Akdağ ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Belediye Başkanımıza, ilçe başkanımıza , kadın kolları başkanımıza ve siz değerli konuklarımıza da bizleri yalnız bırakmayıp dinlemeye ğeldiğiniz için şükranlarımı sunarım’ diyerek konuşmasını bitirdi.

Konferans sonunda  şevki yılmaz hocaya yönetim kurulu üyesi Murat Akyüz tarafından çiçek ve hediye takdim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2015, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER