banner28

Fındık Üreticileri İsyanda! TMO Kuzeye Depo Kursun

TMO'nun fındık alım depolarını Adapazarı'nda kiralamasına tepki gösteren çiftçiler, bu durumdan dolayı fındıktan kar edecekleri rakamları nakliye veya aracı şirketlere verdiklerini belirtti.

Fındık Üreticileri İsyanda! TMO Kuzeye Depo Kursun
banner3
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fındıkla ilgili açıklamasından sonra fiyatların artması üreticinin mağduriyeti giderildi. Fındıklarını satmaya başlayan üreticiler, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından kiralanan deponun fındık bölgelerine uzak olmasından dolayı şikayetçi.
 
Sakarya'nın fındık bölgeleri olan Karasu ve Kocaali'de bulunan çiftçiler, TMO'nun Adapazarı ilçesinde depo kiralamasından dolayı fındıklarını getirmekte zorluk çektiklerini ve nakliye ücreti ödemek durumunda kaldıklarını belirtti. Nakliye ücretlerinin de yüksek olması çiftçiyi aracı firmalara mecbur bırakıyor.
 
Fındık fiyat artışının nakliye veya aracı firmalara verildiğini belirten çiftçiler, "Sakarya'nın fındığı yüksek oranda zaten Karasu ve Kocaali'de çıkıyor. Bölgemizde Fiskobirlik'in boş bulunan depoları var. Neden bu depolar değil de şehir merkezindeki depolar kiralanıyor. Toprak Mahsulleri Ofisi ve Fiskobirlik'ten bizlere yardımcı olmalarını talep ediyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER