banner28

Fındık Hırsızları Yakalandı

Ekinli Mahallesinde bir vatandaşın deposunda bulunan 23 çuval fındığı çalan hırsızlar ekipler tarafından kıskıvrak yakalandı.

Fındık Hırsızları Yakalandı
banner3

Olay 14 Ekim 2019 günü saat 04.47 sıralarında Sakarya ili Erenler ilçesi Ekinli Mahallesinde meydana gelmişti.
Y.A. isimli şahsın evinin altındaki deposunda bulunan 23 çuval (yaklaşık 1800 kg) fındığın kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınması olayı ile ilgili olarak harekete geçen Erenler Jandarma ile Jasat timleri kısa sürede hırsızları tespit ederek gözaltına aldı.


Hırsızlık için araç kiralamışlar
Jandarma'nın olay yerine yakın güvenlik kameralarının incelemesi sonucu hırsızlık olayının Akyazı İlçesinde faaliyet gösteren Araç Kiralama şirketinden kiralanan araç ile yaptıkları tespit edildi.
Aracı takip eden Jandarma 16 Ekim 2019 günü Adapazarı İlçesi Taşlık Mahallesi Nehir kenarında araç içinde F.B, S.K., Ş.Ö ve B. O. isimli şahıslar yakalanmıştır. 


Suçunu itiraf ettiler
Şüpheliler ile yapılan görüşmede Ekinli Mahallesinden çaldıkları 23 çuval fındığı Hendek İlçe merkezinde faaliyet gösteren  bir tüccara 15.000 TL karşılığında sattıklarını itiraf etmişlerdir. 
Y.A. isimli Müştekiye ait 23 çuval (1.800 kg.) fındık satıldığı tüncardardan geri alınarak müştekiye teslim edilmiştir.
17 Ekim 2019 günü sevk edildikleri Sakarya C. Başsavcılığında yapılan işlemlerine müteakip çıkarıldıkları Mahkemede; şüphelilerden F.B., Ş.Ö. ve S.K. tutuklanarak Ferizli L tipi kapalı ceza infaz kurumuna teslim edilmiştir.
Şüphelilerden B.O. isimli şahıs alınan ifadesine müteakip serbest bırakılmıştır

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER