banner28

FETÖ'NÜN YENİ MESAJLAŞMA YAZILIMI "JUSTNOTE"

Fetö’nün Bylock ‘unun deşifre edilmesinin ardından bu kez yeni bir mesajlaşma programı tespit edildi. Çorum Polisi hain terör örgütünün yeni haberleşme programı “Justnote” u ortaya çıkardı.

FETÖ'NÜN YENİ MESAJLAŞMA YAZILIMI "JUSTNOTE"
banner3

Çorum İl emniyet müdürlüğü, FETÖ terör örgütünün yeni il yapılanmasının ardından örgütün yeni haberleşme programını da ortaya çıkardı. Türkiye’de kullanılmayan şifreli gizli Justnote’nin yüklenmesi için özel bir program gerekiyor.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün, Türkiye’de ilk kez yeniden gittiği il yapılanmasını çökerten Çorum polisi, ayrıca operasyonda örgütün yeni haberleşme programını da deşifre etti.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince Çorum, Ankara ve İzmir’de çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Operasyonda ele geçirilen telefonları inceleyen polis ekipleri örgüt üyelerinin “Justnote” adlı programla haberleştiklerini ortaya çıkardı. Bugüne kadar 120 telefona yüklendiği tespit edilen yeni haberleşme programının yazılımının Almanya’da yapıldığı öğrenildi.

Türkiye’de kullanılmayan şifreli gizli program “Justnote” bilgisayardan yüklenmiyor ve özel program gerektiriyor. Mesajlar okunduğu zaman ise otomatik olarak siliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER